year by Petra Šulcová

year

by Petra Šulcová

Kadeřnice Petra Šulcová představila svou první avantgardní kolekci year. Chystala jí několik měsíců. Zachycuje v ní, jak už název napovídá, jeden rok. „Byla to pro mne velká výzva. Přiznám se, že mě nikdy nenapadlo, že bych se do takové práce pustila. Přesvědčil mě k tomu Honza Kořínek,“ říká o vzniku kolekce Petra Šulcová. Koncept Petra několikrát změnila, nápadů prý byla spousta ale k realizaci bylo potřeba vymyslet styl, který bude fungovat dohromady jako celá kolekce. „Původně jsem myslela, že do kolekce zapojím i origami, ale zjistila jsem, že bych na přípravu potřebovala asi tak pět nebo sedm let, tak jsem se rozhodla třeba od tohoto nápadu ustoupit,“ usmívá se Petra.

 

Téma jednoho roku Petře otevřelo cestu v použití různých materiálů, konstrukcí a také v celkovém pojetí avantgardního stylu. „Asi nejtěžší pro mne bylo rozhodnout se, jaký směrem se ve vlasových kreacích vydám. Nikdy jsem nic podobného nedělal, tak to pro mne bylo dost náročné. Nakonec ale myslím, že se podařilo najít zajímavé kombinace. Jednotlivé konstrukce jsem tvořila několik dnů, některé možná i déle,“ popisuje svou práci na kolekci year Petra Šulcová. Nejnáročnější pro ní byly konstrukce pro jaro a podzim. „Vytvořit korunu jako má můj podzim bylo něco neskutečného. Pamatuji si, jak jsem svou práci vezla na focení a měla jsem strach, abych jí vůbec dovezla, fakt jsem se bála a říkala jsem si, že jestli se rozbije, budu snad plakat,“ směje se kadeřnice z Hair studio Honza Kořínek.

 

Důležitou součástí avantgardního focení a celé kolekce year je i oblečení, ani tady se nejedná o žádnou konfekci. „Vše jsme si dělali sami na míru. Dokonce i kostýmy jsou z naší dílny. Říkám naší, protože se stylingem my pomáhal náš manažer Jan Čtvrtečka. Společně jsme detaily ladili na place přímo během focení. Měli jsem několik kusů látek a šaty jsme tvořili přímo na modelkách v ateliéru. Jsou tedy jedinečné originály,“ vysvětluje kadeřnice.

 

 

 

Model: Barbora Šampaliková

Karolína Tothová

Sára Halušková

Hair: Petra Šulcová

Make-up: Klaudie Havlová

Styling: Petra Šulcová, Jan Čtvrteča

Photo: Petr Kozlík

Production: Production Honza Kořínek/Jan Čtvrtečka