year by Petra Šulcová

year

by Petra Šulcová

Kadeřnice Petra Šulcová představila svou první avantgardní kolekci year. Chystala ji několik měsíců. Zachycuje v ní, jak už název napovídá, jeden rok. „Byla to pro mě velká výzva. Přiznám se, že mě nikdy nenapadlo, že bych se do takové práce pustila. Přesvědčil mě k tomu Honza Kořínek,“ říká o vzniku kolekce Petra Šulcová. Koncept Petra několikrát změnila, nápadů prý byla spousta, ale k realizaci bylo potřeba vymyslet styl, který bude fungovat dohromady jako celá kolekce. „Původně jsem myslela, že do kolekce zapojím i origami, ale zjistila jsem, že bych na přípravu potřebovala asi tak pět nebo sedm let, tak jsem se rozhodla od tohoto nápadu ustoupit,“ usmívá se Petra.

Téma jednoho roku Petře otevřelo cestu v použití různých materiálů, konstrukcí a také v celkovém pojetí avantgardního stylu. „Asi nejtěžší pro mě bylo rozhodnout se, jakým směrem se ve vlasových kreacích vydám. Nikdy jsem nic podobného nedělala, tak to pro mě bylo dost náročné. Myslím ale, že se nakonec podařilo najít zajímavé kombinace. Jednotlivé konstrukce jsem tvořila několik dnů, některé možná i déle,“ popisuje svou práci na kolekci year Petra Šulcová. Nejnáročnější pro ni byly konstrukce pro jaro a podzim. „Vytvořit korunu jako má můj podzim bylo něco neskutečného. Pamatuji si, jak jsem svou práci vezla na focení a měla jsem strach, abych ji vůbec dovezla, fakt jsem se bála a říkala jsem si, že jestli se rozbije, budu snad plakat,“ směje se kadeřnice z Hair studio Honza Kořínek.

Důležitou součástí avantgardního focení a celé kolekce year je i oblečení, ani tady se nejedná o žádnou konfekci. „Vše jsme si dělali sami na míru. Dokonce i kostýmy jsou z naší dílny. Říkám naší, protože se stylingem mi pomáhal náš manažer Jan Čtvrtečka. Společně jsme detaily ladili na place přímo během focení. Měli jsme několik kusů látek a šaty jsme tvořili přímo na modelkách v ateliéru. Jsou to tedy jedinečné originály,“ vysvětluje kadeřnice.

 

 

 

Model: Barbora Šampaliková

Karolína Tothová

Sára Halušková

Hair: Petra Šulcová

Make-up: Klaudie Havlová

Styling: Petra Šulcová, Jan Čtvrtečka

Photo: Petr Kozlík

Production: Production Honza Kořínek / Jan Čtvrtečka