Forståelse

Forståelse

by Honza Kořínek

 

kolekce podzim/zima 2018/2019

 

Letošní podzim a zima budou podle kadeřníka Honzy Kořínka o přirozenosti a porozumění. Nejnovější trendy představuje společně s novou tváří jeho kadeřnictví modelkou Veronikou Chmelířovou v kolekci s názvem Forståelse. Název kolekce je v dánštině, a to z toho důvodu, že vznikala nedaleko dánské Kodaně, na pobřeží Baltského moře a v překladu znamená právě »porozumění«.

 

Hodně jsem se nechal inspirovat prostředím, ve kterém jsme fotili. Sever Evropy je nádherný a samo počasí a různé živly udělaly dost práce za mě,“ vzpomíná na focení v Dánsku kadeřník Honza Kořínek a dodává, že vlasům chtěl nechat přirozený look, jemné tony přírodních barev a také volnost v jejich pohybu. „Reálné prostředí je vždy pro focení z jedné strany hodně náročné. S nadsázkou bych mohl říct, že některé stylingy dělal sám vítr a jiné zase vlhkost od moře,“ popisuje focení Honza. Na podzim a v zimě budou podle Honzy Kořínka vládnout zlatavé a teplé tony všech různých odstínů a také přirozené a jemné probarvování. „Nejnovější trendy jdou opět směrem k jednoduchosti. V následujícím období nečekejte výrazné barevné kombinace, sázkou na jistotu jsou krásné a zdravé vlasy v přirozeném looku. To se týká i samotného vlasového stylingu,“ říká kadeřník. Do své kolekce Forståelse zařadil jak stylingy s rozpuštěnými vlasy, tak i jednoduché drdoly nebo různé podoby sepnutých vlasů.

 

Ve vlasové kolekci Forståelse Honzy Kořínka nechybí ani vlasové doplňky a zajímavé techniky spínání vlasů. Použil výrazné mašle, ale i nenápadné prošití vlasů gumou. „Chtěl jsem ukázat, že se ženy nemusí bát doplňků do svých účesů. Patří to k sobě. Použití gumy a prošití vlasů je ve světě teď hodně populární, díky tomu můžete získat velmi zajímavý look. Jen si nejsem jistý, že tento druh doplňků zvládnou ženy použít samy doma,“ vysvětluje Honza Kořínek.

 

Focení nejnovější kolekce účesů bylo velmi náročné pro celý tým. Počasí totiž v tu chvíli mělo skutečně severní ráz, a ne nadarmo se říká, že »severní vítr je krutý«. Několik vrstev oblečení, rukavice, šály a čepice, horký čaj – to všechno nesmělo ve výbavě chybět. „Musím se hluboce poklonit před naší Veronikou Chmelířovou. Bylo mi jí opravdu moc líto, ale musela to zvládnout. Chvílemi byla už skoro modrá a promrzlá zimou. Je to ale neskutečný profesionál, a tak opravdu pózovala, jako by se nic nedělo, my sami jsme měli co dělat, abychom se zimou nerozplakali,“ vzpomíná Honza Kořínek.

 

 

HAIR: Honza Kořínek HAIR ASSISTANT: Anna Vejvodová MODEL: Veronika Chmelířová,

MAKE-UP: Klaudie Havlová,  PHOTO: Hair studio Honza Kořínek / Petr Kozlík

FUR COATS: www.sienne.cz

STYLING: Jan Čtvrtečka