THE landLADY

THE landLADY

by Honza Kořínek

trendy vlasová kolekce 2017

 

Další z řady počinů, které kadeřník Honza Kořínek se svým týmem a novou tváří svého salonu herečkou Marii Doležalovou vytvořil v britské metropoli – v Londýně, jež nese název THE landLADY – Paní domácí. A název napovídá podle oblíbeného kadeřníka mnohé. „Nechali jsem se hodně inspirovat prostorem, kde jsme fotili. Využili jsme dům, který jsme měli v Londýně pronajatý. Jeho atmosféra byla úžasná a jednotlivé pokoje sváděly přímo k tomu, abychom v nich pracovali a fotili,“ usmívá se Honza Kořínek. Právě díky atmosféře totiž prý vznikla i celá tato kolekce. „Původně jsme plánovali udělat střídmější fotky – ne takový odvaz. Jenže to nešlo jinak. Tým se nadchnul prostředím, stylingem a vlasové kreace začaly tak trochu samy narůstat a celý kolorit je právě dokreslen i domem, ve kterém jsme při práci bydleli,“ vysvětluje oblíbený kadeřník.

Mým cílem bylo ukázat mnoho vlasových kreací. Marie má totiž tak skvělé vlasy, že se z nich dá vytvořit téměř cokoli, na co si vzpomenete. Proto jsme vystřídali účesy jak z rovných vlasů, volných vln, tak ale dá se říci i z kudrlinek. V kolekci THE landLADY je spousta jednoduchých vlasových stylingů, které ale jako celek působí velmi extravagantně a nadčasově,“ říká Honza Kořínek. Celá kolekce je kosmopolitní, stejně tak jako město, ve kterém se fotilo. THE landLADY ukazuje londýnskou drzost a neotřelost, nebojácnost, najdete v ní ale i prvky francouzské ležérní a nedbalé elegance a zároveň i lehký nádech retra.

V kolekci THE landLADY Honza Kořínek kombinuje různé struktury vlasů a různé stylingové techniky. Ukazují se v ní naprosto diametrálně odlišné záležitosti, jako jsou utažené copy po hlavě, ale i objemné vlny v neuvěřitelném objemu vlasů. „Práce to nebyla jednoduchá, ale díky mému skvělému týmu a také asistenci mé kolegyně kadeřnice Anny Vejvodové se vše podařilo podle plánu a možná i něco navíc,“ uzavírá s úsměvem populární kadeřník.

HAIR: Honza Kořínek

HAIR assistants: Anna Vejvodová

MAKE-UP: Klaudie Havlová

STYLING: Jan Čtvrtečka, Alžběta Pěkná

PHOTO: Hair studio Honza Kořínek / Petr Kozlík