LO-N-DON

LO-N-DON

by Honza Kořínek

vlasová kolekce jaro/léto 2017

 

Pro jaro a léto 2017 kadeřník Honza Kořínek bude svou práci prezentovat na nové tváři jeho salonu herečce Marii Doležalové. Kolekce nese příznačný název LO-N-DON – je to tedy jeden z dalších počinů, které oblíbený kadeřník vytvořil se svým týmem v britské metropoli. „Rozhodl jsem se, že letošní kolekci pro jaro a léto pojmu účesově, představíme tedy spíše umělecká díla nežli nějaké výrazné barevné trendy. Tvořil jsem netradiční účesy. Hodně jsem se odvázal. To vše asi i pod vlivem atmosféry města, kde jsme fotili,“ vysvětluje Honza Kořínek.

V kolekci LO-N-DON tak najdete například z vlasů vytvořenou mašli, klobouk nebo elegantní drdol s prvky asymetrie. Celou kolekci pro jaro a léto 2017 propojuje linka hladkých, uhlazených vlasů. Jednoduchost, ale zároveň i sofistikovanost, prvky překvapení i netradiční spojení. „Chtěli jsme ukázat něco jiného. Marie má krásné, dlouhé a zdravé vlasy. Pracovalo se s nimi jedna báseň. Nemusel jsem na žádný účes použít jediný příčes,“ popisuje svou práci kadeřník Honza Kořínek a dodává, že už dlouho si přál udělat jen účesovou kolekci. „Rád sleduji trendy, a to nejen světové. Samozřejmě sleduji i nějaké mé kolegy tady z Česka a Slovenska, ale přiznám se, že právě ony trendy jsou někdy pro naše klientky moc výstřední nebo nepřijatelné. A já rád češu a vytvářím vlasové kreace. A proto je také aktuální kolekce LO-N-DON čistě účesová, řekl jsem si, že rád ukážu něco jiného.“

Jak je patrné už z názvu LO-N-DON, kolekce vznikala v Londýně. Pro Honzu to bylo první velké focení v zahraniční. S výsledkem je velmi spokojen. „Miluju to město, rád se tam vracím, vlastně jsme ani nepřemýšleli o jiné lokaci na první focení za našimi hranicemi,“ vysvětluje kadeřník. O lokace k focení se postaral fotograf Petr Kozlík, do těch Honza nijak nezasahoval a s výsledkem je maximálně spokojen. „Jedno z míst bylo nedaleko Hyde parku, krásné domy, ulice, zákoutí. Naprosto přesně tam pasovaly nejen účesy, ale celý styling a atmosféra fotek. Jsem nadšen z toho, v kolika polohách jsem mohl Marii ukázat,“ vzpomíná oblíbený vlasový stylista Honza Kořínek.

HAIR: Honza Kořínek

HAIR assistants: Anna Vejvodová

MAKE-UP: Klaudie Havlová

STYLING: Jan Čtvrtečka, Alžběta Pěkná

PHOTO: Hair studio Honza Kořínek / Petr Kozlík