Honza Kořínek

HAIR STUDIO HONZA KOŘÍNEK

00420 604 345 450

Sázavská 24, Praha 2

_____________________________________________________________JAN ČTVRTEČKA, marketing & PR manager

Ty si několik let pracovat v mediích. Proč ta změna a vlastní podnikání?

Myslím, že jsem si svůj sen splnil – pracoval jsem v nejsledovanějších televizích na pozici reportéra, editora a vedoucího vydání. Své místo jsem si musel vydobýt pílí a umem, nedostal jsem nic zadarmo. Byla to pro mne zkušenost k nezaplacení, ale myslím, že můj čas se naplnil. Souběžně s vedením našeho salonu jsem zhruba dva roky pracoval jako šéfredaktor lifestylového časopisu. Pak už nešlo stíhat oboje a já jsem se přirozeně rozhodl věnovat se našemu podnikání.


A nechybí Ti ta práce?

Nebudu lhát, občas ano. (smích) Ale pak si uvědomím, jak velkou volnost mám ve svých nápadech, projektech, asi bych se už nedokázal vrátit zpět. Ale díky našemu širokému zásahu jsem s mediálním světem v kontaktu neustále. Sami jsme vyrobili nebo vyrábíme různé projekty – televizní, onlineové, ale i tištěné. V současné době jsou naše projekty vidět na playtvak.cz a video portálu Televize Nova – NOVA PLUS.


Teď se vám podařilo zprovoznit i fotostudio, to je nějaký další směr?

Dá se to tak říci. Rádi bychom naše pilíře podnikání zase o kousek rozšířili. A fotostudio je něco, čemu bych říkal "postupný vývoj". Sami často fotíme. Proto víme, co je potřeba a jak by to mělo vypadat. Našli jsme pěkný prostor nedaleko kadeřnictví a kousek od krásného parku Grebovka. Není to žádné velké megalomanské studio – naopak je v našem stylu – malé, rodinné, přesto ale plně funkční. Využívat ho samozřejmě nebude jen my, k dispozici bude i další firmám a zájemcům.


Přeci jen tvojí hlavní náplní je stále kadeřnictví. Jak se vlasy staráš?

Rád se nechám hýčkat našimi kolegyněmi. Ale to hýčkání nesmí trvat moc dlouho. (smích) Potřebuji být ostříhaný a mít upravené vousy během pár minut. Myslím, že to holky se mnou nemají jednoduché.


Takže jsou pro Tebe vlasy hodně důležité?

To bych zase takhle neřekl. Nemám problém si vlasy obarvit, odbarvit, oholit, je mi to vlastně jedno. Ale samozřejmě rád se cítím hezky.


A za tu dobu, co máte kadeřnictví, už tomu oboru rozumíš?

Já si občas myslím, že ano. Ale Honzík mě pak vrací do reality. (smích) Já bych asi tvořil divoké kombinace s nejistým výsledkem.


Ale třeba během natáčení nebo focení říkáš svůj názor?

To ano. To je vždy týmová práce, navíc je to trochu něco jiného. Během natáčení do proměn zasahuji o něco více, protože většinou funguji i jako dramaturg a vím, v jakém pořadí se budou díly vysílat, kdy a kde a všechny další detaily, které nakonec utvoří ten celek. A u focení je to zase zcela jiná disciplína. To už od začátku připravujeme společně s Honzíkem, vybíráme společně modelky, lokace a podobně.


Na čem si s Honzou ve vašem podnikání zakládáte?

Myslím, že nás hezky vystihuje naše motto. „S úctou, pokorou a srdcem na dlani“. Je pro nás důležitá profesionalita, servis, ale zároveň i rodinná a příjemná atmosféra. Jsme si velmi dobře vědomi toho, že bez spokojených a věrných klientek bychom nemohli naše podnikání rozvíjet a že bychom se bez nich neposunovali dál.


A je něco, co tě za dobu podnikání překvapilo?

Je – že to fakt je fuška. (smích)


A když nepracuješ, co rád děláš?

Nedělám nic. (smích) Rád cestuju, to je moje velká vášeň. Rád jím a odpočívám. Vlastně jsem docela rád i sám anebo jen s manželem. Někdy mám lidí plné zuby. Miluju moře a slunce.

Naši partneři: