FREEDOM

FREEDOM

by Honza Kořínek

 

Vlasové trendy roku 2016 přináší opět spoustu novinek, ale zároveň i návraty do historie. „Tak jako v módě, tak i v účesech a vlasových trendech se některé prvky opakuji, vracejí a některé se stávají ikonickými,“ říká kadeřník Honza Kořínek. Jeho nová kolekce FREEDOM, v češtině SVOBODA, tak opět ukazuje novinky, které vychází především ze zahraničí. Vůbec poprvé do své kolekce Honza Kořínek zapojil i pánské trendy a účesy. „Rozhodl jsem se ukázat, že i muži jsou součástí světa kadeřníků. I oni se o sebe rádi starají a hledají inspiraci. Končí období hipsterů, vousáčů a zarostlých mužů. V kurzu teď budou krátké, precizní střihy,“ vysvětluje Honza.

 

Blížící se jaro a léto s sebou nese i nové odstíny barev, způsoby probarvování vlasů. Tak jako každý rok i letos na jaře se bude prosvětlovat, zesvětlovat a dělat ve vlasech různé barvené efekty. „Stále pokračuje velký hit loňského podzimu, řekl bych, že teprve teď přichází jeho velký čas – mluvím o BRONDE, po kterém ženy hodně touží. Několik odstínů barev, správně a vkusně prokreslených ve vlasech. Zajímavé odlesky. To vše spadá do této kategorie. Často vidíme BRONDE především na tmavovláskách. Udělat se ale dá i se světlejšími odstíny, pro lajky to pak klidně může působit jako blond barva,“ popisuje jeden z letošních trendů uznávaný kadeřník Honza Kořínek. Tento trend a hit kadeřník ukázal na moderátorce Lejle Abbasové, které její vlnité vlasy probarvil a v kolekci FREEDOM působí tento efekt velmi jemně a přirozeně. Dalším velkým hitem, který nikdy neomrzí je blond. „Jaro a léto roku 2016 bude přát v blond barvách několika odstínům. V kurzu budou ledově chladné odstíny, tedy studené. Někdy možná až do platiny a odvážnější ženy můžou zaexperimentovat s chladnými odstíny do šeda,“ popisuje Honza Kořínek a dodává. „Druhým hitem v blond budou odstíny označované jako – candy blond – jak už název napovídá, jsou to sladké příjemné barvy s lehkým nádechem do růžova někdy až fialova,“ zavírá kadeřník Honza Kořínek.

 

I střihy a účesy se v průběhu jara a léta budou setkávat s různými novými trendy. Celkový vzhled vlasů by měl působit zdravě, profesionálně, ale zároveň i nedbale a obyčejně. Vrací se například velmi krátké ofiny. „To je něco, co nemůže mít každá žena. Je to sice trend a hit v zahraničí, ale troufnu si říci, že tady u nás se najde jen hrstka žen, které si takové ofiny nechají ustříhnout. Já osobně mám také raději delší ofiny, které jsou slušivé,“ říká s úsměvem Honza Kořínek. Ve střihu stále kraluje mikádo v různých podobách. „Je to praktický střih a je pro ženy variabilní – nic nezkazíte dlouhým mikádem, které můžu být až ke klíčním kostem, ale zároveň  i kratší varianty mikád jsou v kurzu. Pokud se budeme bavit o dlouhých vlasech u nich je potřeba myslet především na kvalitu vlasů, pokud jsou vlasy zdravé, můžou být i hodně dlouhé. Ale je potřeba, aby vypadaly krásně, leskle a byly dobře vyživené,“ konstatuje odborník. Důležitý je i styling vlasů a blížící se jaro a léto vrací vlny, patky, rozevláté vlasy, culíky i copy. „Velké vlny ve vlasech milují všechny ženy, tím nikdy nic nezkazíte. Trendy jsou ale i všechny formy culíku, od těch vysoko posazených, až po ty jen ležérně sepnuté na temeni hlavy. Vrací se i klasické coby, můžou být i vytahané a působit lehce neupraveně. Rozhodně ale už nefrčí rybí nebo obrácené copy. Například v létě v kombinaci s mokrým vzhledem budete za hvězdu,“ říká oblíbený a uznávaný kadeřník Honza Kořínek.

 

HAIR: Honza Kořínek

MAKE-UP: Klaudie Havlová

PHOTO: Hair studio Honza Kořínek/Petr Kozlík

DRESS: Jaroslava Procházková

LOCATION: Botanická zahrada hl. města Prahy