REDline

REDline

by Honza Kořínek

kolekce fashion účesů 2019

 

Kadeřník Honza Kořínek představuje svou další kolekci fashion účesů. Tentokrát nese název REDline a Honza ji se svým týmem nafotil v noční Kodani v Dánsku. REDline je kolekcí, která je plná vlasové inspirace, trendů pro rok 2019 a také zároveň jednou z mála jeho extravagantních kolekcí.

 Copy, culíky, twisty, vlny – všechny tyto vlasové stylingy se podařilo Honzovi zakomponovat do kolekce REDline. „Chtěl jsem vymyslet a učesat na první pohled jednoduché účesy, přesto ale mým přáním bylo, aby působily propracovaně a sofistikovaně. Důležité je ukázat, že někdy i zdánlivě jednoduché vlasy mohou vypadat luxusně a možná i trochu extravagantně,“ říká o své práci oblíbený kadeřník Honza Kořínek. K netradičnímu focení Honza opět oslovil tvář svého kadeřnictví – modelku Veroniku Chmelířovou. „Veroniky vlasy byly důležitým faktorem – má je krásné, pevné, dlouhé, takže byla radost s nimi pracovat. I díky tomu se mi podařilo některé looky vytvořit,“ konstatuje Honza.

Inspirace pro své práce Honza Kořínek čerpá především v zahraniční a snaží se je pak převést do českých podmínek. „Všeobecně nemám moc rád slovo trendy, ale v naší profesi se mu nedá ubránit. Proto i já se snažím vytvářet věci, které jsou aktuální, mohou zaujmout a my je pak můžeme tvořit i z vlasů našich klientek,“ dodává. Honza Kořínek očekává, že v příštím roce budou na vrcholu popularity především různé twisty a culíky. „Ukazují nám to světová přehlídková mola, zamotávání vlasů do různých spletenců a propletenců je teď hodně oblíbené. A pokud si s tím my kadeřníci dobře poradíme, tak nás jistojistě čeká zajímavé období,“ uzavírá Honza Kořínek.

Extravagantní look celé kolekce REDline podtrhuje i velmi odvážný styling a také to, že všechny fotky vznikaly v reálném prostředí nočního života v Dánské Kodani. „Opět jsme budili rozruch, protože se fotilo do tří hodin ráno, a oblečení, které měla Veronika na sobě, bylo opravdu hodně odvážné. Především krátké sukně a latexové rukavice vyvolávaly u přihlížejících docela rozpaky,“ vzpomíná kadeřník Honza Kořínek. Pro celý tým bylo focení hodně náročné.  Pracovat se začalo jen hodinu po příletu do Kodaně a teploty se v té době pohybovaly pod nulou a chvílemi i sněžilo. „Veronika má můj neskutečný obdiv, protože si myslím, že málokdo by to zvládl tak skvěle jako ona,“ říká kadeřník a majitel vlasového studia Honza Kořínek.

 

 

 

Hair: Honza Kořínek

Hair assitance: Anna Vejvodová

Model: Veronika Chmelířová

Make-up: Klaudie Havlová

Styling: Jan Čtvrtečka

Photo: Petr Kozlík