Parisian l'amour

Parisian L´amour

by Honza Kořínek

Svatební účesy inspirované láskou k městu módy! Honza Kořínek představuje svou kolekci svatebních účesů z Paříže. V nevěsty se proměnily zpěvačka a influencerka Mariana Prachařová a Honzova kolegyně – kadeřnice Liby Jůnová. Kolekce Parisian L´amour je plná nádherných inspirací přímo z ulic tohoto nádherného města.

„Opět jsme fotili v reálném prostředí, a to vás prostě, ať chcete, nebo nechcete, trochu limituje. Některé looky vznikly třeba na zahrádce restaurace, a tak jsme byli trochu za atrakci,“ vzpomíná na vznik kolekce kadeřník Honza Kořínek. Kolekce svatebních účesů pro rok 2020 ukazuje různorodost. Najdete v ní naprosto jednoduché vlasové stylingy, ale také sofistikované a složitější účesy. „Chtěl jsem ukázat, že i ve svatebních účesech je možné opravdu všechno. Jsou nevěsty, které mají rády krásné jednoduché účesy a třeba výraznější doplněk v podobě čelenky,“ říká Honza Kořínek. Parisian L´ amour ale ukazuje i oblíbený boho styl nebo eleganci. Hladký drdol posazený na krku k jedné straně s dominantní patkou podtrhuje noblesu a jednoduchost. Naopak copy a twisty zase rozevlátost a nespoutanost.

Honza Kořínek se v kolekci Parisian L´amour nebál použití příčesů a klipů. „Prodloužené vlasy osobně moc rád nemám. Ale svatební účes má být něco extra a tam čas od času rád použiji i nějaké vlasy navíc. Spousta žen totiž touží po tom, aby jejich svatební look byl něčím jiný, aby jim dlouho vydržel a také aby byl ohromující. Proto jsem jak u Mariany Prachařové, tak i u Liby Jůnové použil příčesky, které jejich image naprosto změnily,“ vysvětluje kadeřník Honza Kořínek.

Svatební účes je nedílnou součástí příprav nevěsty, proto by se neměl podceňovat. Zkoušku účesu kadeřník Honza Kořínek doporučuje přibližně dva měsíce před svatbou. Objednání kadeřníka na den svatby by podle něj mělo být i dříve. „Spousta z nás má na léto diář hodně vybookovaný dopředu, proto si myslím, že by se nevěsty na své kadeřníky měly obracet, co možná nejdříve. Já osobně s některými budoucími nevěstami řeším termín i rok dopředu – to je tedy trochu extrém. Většinou tak šest měsíců dopředu ale znám datum svatby,“ prozrazuje Honza Kořínek.

 

Model: Mariana Prachařová

Liby Jůnová

Hair: Honza Kořínek

Make-up: Mariana Prachařová

Liby Jůnová

Styling: Honza Kořínek, Jan Čtvrtečka

Photo: Petr Kozlík

Production: Production Honza Kořínek / Jan Čtvrtečka