In THE woods

In THE woods

vlasová kolekce podzim/zima 2015

I letošní sezóna bude plná vlasových trendů, které ve své aktuální kolekci In THE woods, V lesích, ztvárnil kadeřník Honza Kořínek. „Opět jsme se hodně inspirovali v zahraničí a sledovali jsme trendy z přehlídkových mol,“ říká kadeřník. Podzimní a zimní období vždy přeje novým odstínům barev. Letos budou v kurzu především barvy v tónech moka a takzvané bronde. „Spousta žen si představuje, že odstíny moka jsou hnědé a tmavé barvy, ale není to tak. Moka může být i světlá barva a také barvy, které jsou v podzimních tónech, jako například sexy hnědá s nádechem do měděna,“ vysvětluje Honza Kořínek. Podle odborníka to ale neznamená, že by všechny blondýny měly projít proměnami. „Blond je kultovní barva, která bude trendy neustále. Ale třeba na podzim se dá blond barva udělat do teplejších odstínů, nebo lehce do zrz,“ konstatuje kadeřník a dodává. „To je prostě neměnné pravidlo. Na podzim a zimu se odstíny ve vlasech lehce ztmavují. Na podzim a v zimě si ženy mohou dovolit nosit ofiny, protože už není takové teplo a vlasy se nelepí na čelo. Zároveň se v tomto období tolik nestříhá,“ objasňuje Honza Kořínek. Přesto všechno ale zůstávají populární mikáda ve všech provedeních. Nejběžnější je prý LOB – což je takzvané dlouhé mikádo.

Kolekce In THE woods ale opět přináší i trendy, na které si asi málokterá žena troufne. „Ano opět jsou v naší kolekci, řekněme, lehce extravagantní kousky. Rádi děláme práci, která je jiná a také se rádi odlišujeme. Mám skvělý tým a společně vždy vytvoříme super fotky, alespoň tedy v našich očích. Teď na podzim a zimu jsme vás chtěli zavést do lesa – na jaře oslňovali motýli, teď jiná zvířata,“ vysvětluje Honza Kořínek. Vytvořit prostředí lesa prý dalo produkci docela zabrat. „Nechtěli jsme se tvářit, že je to skutečný les. Přiznáváme, že je to studio v ateliéru. To je náš záměr. Sehnat ale třeba mraveniště nebo nějaká vycpaná zvířata, to byla docela fuška,“ usmívá se oblíbený a uznávaný kadeřník Honza Kořínek.

Podzim a zima přináší trend stylizování vlasů do krátkých střihů. „Vlastně je to docela jednoduché, ženy touží mít krátké vlasy, ale odvaha na ostříhání jim chybí. A tak je fajn, když si můžou z dlouhých vlasů sepnout třeba ono populární mikádo. Stačí jen několik sponek a z dlouhovlásky může být na několik hodin krátkovláska,“ dává tip Honza Kořínek. Honza tento trend ukázal na modelce a moderátorce Monice Leové nebo herečce Andree Kerestéšové. Pokud si zapletete copy, a to v jakékoli podobě, nešlápnete vedle. Velmi zajímavě a sexy vypadá účes, který nese herečka Henrieta Hornáčková. V kurzu jsou stále i vlny. „Nejsou ale vlny jako vlny – v létě kralovaly ty hollywoodské, ve světě teď ale frčí takzvané Bohemian waves anebo pravidelné vlny udělané kulmou na vlasy,“ objasňuje další trend Honza Kořínek. I letošní sezona přeje návratům některých trendů. Na ulici tak budeme vídat jak dlouhé a uhlazené culíky, tak i zamotané vlasy do malého drdolu, nebo dokonce i odtupírované vlasy do velkého objemu, či pěšinky umístěné zejména do středu hlavu. Mezi žhavé doplňky do vlasů budou patřit všechny ty, které jsou vyrobené z kůže a také široké jednoduché čelenky, které si ale můžete vyrobit z tylu nebo látky.

 

HAIR: Honza Kořínek, Andrea Pavličková

MAKE-UP: Klaudie Havlová

PHOTO: Hair studio Honza Kořínek / Petr Kozlík