Humility

Humility

by Honza Kořínek

kolekce jaro/léto 2019

 

 

Jaro a léto roku 2019 podle kadeřníka Honzy Kořínka přinese několik zajímavých prvků. Honza je představuje v kolekci Humility neboli Pokora. Tváří kolekce se stala modelka Veronika Chmelířová a fotografie opět vznikaly v zahraničí – lokace překrásné dánské Kodaně.

 

Jednoznačně největším překvapením v kolekci Humility jsou dredy. „Jsem moc rád, že se nám podařilo udělat velmi rozmanité fotky a účesy, které doufám zaujmou. Volba dredů byla dost odvážná, toho jsem si vědom, ale je to jeden z největších trendů, který nás letos čeká,“ prozrazuje oblíbený kadeřník Honza Kořínek. Dredy byly hodně populární na přelomu devadesátých let a milénia. A jejich čas přichází znovu právě teď. „V poslední době jsou dredy vnímány spíše rebelsky, nebo možná i jako vlasový styling pro lidi, kteří o sebe nedbají. A já jsem přesvědčen o tom, že to tak není. Dokazují to i naše fotky a účesy, které můžete vidět na krásné Veronice Chmelířové,“ vysvětluje Honza Kořínek. Nutno ale podotknout, že dredy opravdu velmi promění vzhled, dodají lidem odvahu vypadat jinak, ale i se trochu jinak chovat. „Bylo zajímavé pozorovat, jak na Veroniku lidé reagují. Pro kolemjdoucí najednou totiž působila velmi extravagantně. Z jejího výrazu na fotkách je poznat, že se cítila jinak. Vytvořili jsme takzvané pseudodredy – tedy vlasový styling jen na pár hodin. Stačilo hlavu umýt a bylo po dredech,“ usmívá se kadeřník a majitel Hair studio Honza Kořínek.

 

V kolekci Humility ale můžete samozřejmě vidět více inspirace a spoustu dalších zajímavých účesů a vlasových kreací. „Jaro a léto vždy přejí různým stylingům do copů nebo twistů. Snažil jsem se ukázat varianty náročnější, ale i takové, ze kterých si naše klientky mohou vzít inspiraci a učešou si je samy,“ popisuje svou práci Honza Kořínek. V první polovině roku 2019 ženy nešlápnou vedle pokud budou kombinovat různé druhy copů a copánků do jednoho účesu. Nosit se budou nejen vlny, ale také účesy z hladkých, lesklých a zdravých vlasů. Zařaďte do své denní rutiny také používání doplňků, různých šátků, ale třeba i piercingů do vlasů. „Myslete na to, že nic není zakázáno, ba naopak, vše je povoleno. Nebojte se ukázat i odvážnější účesy, ale stále myslete na jedno. Je důležité mít krásné a především zdravé vlasy – to je ta naše pokora. Tady to vše začíná a také končí. Musíme o vlasy pečovat a ony nás pak budou skvěle zdobit,“ uzavírá Honza Kořínek.

 

 

 

 

Hair: Honza Kořínek

Hair assitance: Anna Vejvodová

Model: Veronika Chmelířová

Make-up: Klaudie Havlová

Styling: Jan Čtvrtečka

Photo: Petr Kozlík