HAIR in the City

HAIR in the City

by Honza Kořínek

vlasová kolekce 2017

 

Kadeřník Honza Kořínek u příležitosti oslav čtvrtých narozenin svého Hair studio Honza Kořínek představil první odvážnější kolekci účesů. Pojmenoval ji HAIR in the City. Kolekce vznikla s tváří jeho salonu, s herečkou Marií Doležalovou, během podzimního focení v Londýně. „Právě proto jsme se rozhodli celou kolekci pojmenovat HAIR in the City. Miluju Londýn. Je to město, kam se rád vracím a hodně mě inspiruje. Řekl bych, ze vytvoření těchto účesů bylo náročné, stálo za tím hodně příprav, a to nejen pro mě,“ popisuje práci celého týmu Honza Kořínek.

Základem všech účesů jsou nakrepované vlasy herečky Marie Doležalové a jen na některých fotkách jsou použité příčesy. „Maruška má krásné vlasy, my jsme je v Praze ještě připravili, dali jsme jim výživu a lesk. Skvěle se s nimi pracovalo. Ale samotné focení této kolekce bylo náročné. Pomáhala mi moje kolegyně Anna Vejvodová, bez ní by se mi určitě pracovalo o dost hůř,“ popisuje Honza Kořínek. Ten tvořil opravdu velmi zajímavé vlasové kreace. Například velké rozčesané vlny působí opravdu ohromujícím dojmem, stejně tak i vlasy svázané pod bradou. Úžasnou londýnskou atmosféru podtrhují fotky s mužem, který má na sobě oblečení z britské vlajky.

Focení kolekce HAIR in the City se uskutečnilo v samotném srdci Londýna. Základnou se pro tým stalo náměstí Piccadilly, z kterého se vyráželo do dalších lokací. Například i do Čínské čtvrti, kde se fotila Marie s pečenými kachnami. „Výběr míst, kde budeme fotit, jsem nechal čistě v režii našeho fotografa Petra Kozlíka, pracuji s ním poněkolikáté a vím, že výsledek je vždycky famózní. Proto jsem mu do těchto záležitostí vůbec nemluvil. A opět jsem nadšený, protože fotky jsou opravdu fantastický. Petrovi se vždy podaří mým účesům dodat tu správnou atmosféru,“ vysvětluje Honza Kořínek. Focení v centru Londýna bylo opravdu náročné. Chybělo zázemí ateliéru nebo kadeřnického studia. „Základnu jsme si vytvořili v místním baru, kde nás nechali pouze za útratu. Spoustu účesů jsme ale česali přímo na ulici mezi lidmi. Chvílemi to bylo opravdu velmi složité, mé dvě ruce a dvě ruce mé kolegyně někdy nestačily,“ vzpomíná oblíbený a úspěšný kadeřník Honza Kořínek.

Byl to pro mě opravdu zážitek. Zjistila jsem, že být modelkou není žádný med. Je to vlastně dost náročné,“ vzpomíná oblíbená zrzka Marie Doležalová. Focení si ale nakonec prý i užila. „Vlastně nakonec to bylo fajn, fotky jsou nádherné a mají přesně tu atmosféru Londýna. Ale když si vzpomenu na ty tuny laku na vlasy, co jsem musela vydržet, jsem hned zpátky v centru britské metropole, kterou jsem bohužel viděla jen v noci,“ usmívá se herečka. Na focení kolekce HAIR in the City Marie oblékla výrazné a netradiční looky, které atmosféru města ještě více podtrhly. „Styling byl v naší režii. Vezli jsme ho do Londýna z Prahy. Dlouho jsme přemýšleli o tom, co Marii oblékneme. A při venčení psa na Vinohradech jsme objevili obchod, který se jmenuje „Ujetá číča" a bylo jasno. Zajímavé, neokoukané, originální a ještě vyrobené v Česku, a navíc působící světově a londýnsky,“ vysvětluje kadeřník Honza Kořínek.

HAIR in the City je poslední ze čtyř vlasových kolekcí, které Honza Kořínek a Marie Doležalová v Londýně vytvořili. Předešlé kolekce Marie by Honza Kořínek, The LANDlady a LO-N-DON už mezi odborníky i veřejností sklidily velký ohlas.

HONZA KOŘÍNEK

KADEŘNÍK, MAJITEL HAIR STUDIO HONZA KOŘÍNEK A WEDDING AGENCY HONZA KOŘÍNEK

Za poslední tři roky se zařadil mezi českou kadeřnickou elitu. Obliba i popularita jeho kadeřnictví stále roste. Hair studio Honza Kořínek patří k vyhledávaným místům. Honzu Kořínka nejlépe vystihují slova – profesionalita, lidskost, empatie a píle. V roce 2016 portfolio služeb rozšířil o svatební agenturu Wedding agency Honza Kořínek. Podrobnosti o Honzovi, jeho týmu, práci, ale i dalších projektech najdete na www.honzakorinek.cz.

 

HAIR: Anna Vejvodová, HAIR SUPERVISION: Honza Kořínek, MODEL: Marie Doležalová

MAKE-UP: Klaudie Havlová, PHOTO: Hair studio Honza Kořínek / Petr Kozlík,

STYLING: Jan Čtvrtečka, DRESS: Ujté Číča, Praha, PRODUCTION: Jan Čtvrtečka