Original UK

Original UK

 

Kadeřník Honza Kořínek pro letošní podzim a zimu připravil překvapení. Světu představuje svou novou kolekci plnou fashion inspirace s názvem Original UK. Jak už název napovídá, focení se konalo v centru Spojeného království v Londýně. „Pro mě je Londýn srdcová záležitost, rád se tam vracím, inspiruji, odpočívám, užívám si. A pracovat tam? To byla jednoznačně velká výzva. Navíc s místní modelkou, kterou jsem si vybral,“ říká Honza Kořínek.

Kolekce Original UK ukazuje nejnovější trendy současnosti. Najdete v ní tolik populární ofiny, vlny, messy vzhled i stylingy do mikáda. To vše se podařilo českému úspěšnému kadeřníkovi propojit. „Nebudu říkat, že to byla snadná práce. Ono česat v podmínkách, kdy vám prší, fouká a nemáte stálé zázemí, zásuvku ani zrcadlo, je dost obtížné. Během dne nám dokonce několikrát zapršelo, ale všechno se nakonec zvládlo dobře,“ vzpomíná na práci v londýnských ulicích oblíbený kadeřník. Honza je spokojen, že se mu všechny současné trendy podařilo zapracovat do jedné kolekce. „Místní modelka byla natolik krásná a měla tak dokonalé vlasy, že práce s ní byla velmi příjemná. Mohl jsem tvořit bez jakýchkoli omezení. Baví mě, jak se ty odlišné trendy dají hezky propojit. Například barevná ofina a stažené vlasy do velmi jednoduchého drdolu, nebo naopak vlnky, které vypadají skvěle,“ říká Honza Kořínek.

Kolekce Original UK vznikala výhradně s českým týmem, který si Honza Kořínek do Londýna přivezl, jedinou výjimkou byla modelka Bran Wen – tu kadeřník vybíral spolu s fotografem online. „Byla to docela legrace, měli jsme na výběr několik slečen, ale Bran Wen nám přišla velmi zajímavá. A pak se ukázalo, že byla i moc milá, pohodová a ochotná experimentovat,“ vysvětluje Honza Kořínek a dodává, že je na svůj tým pyšný. „Dělá se nám spolu krásně. Nemám vůbec chuť nic měnit. Netoužím po focení s nějakým světovým fotografem, protože Petr Kozlík, se kterým spolupracujeme, je světový. Stejně tak to mám i s vizážistkou Klaudií Havlovou,“ pochvaluje si majitel Hair studia Honza Kořínek. Honzovi byla oporou i jeho kolegyně Anna Vejvodová, která společně s ním chystala vlasové kreace.

 

HAIR: Honza Kořínek

HAIR assistants: Anna Vejvodová

MAKE-UP: Klaudie Havlová

STYLING: Jan Čtvrtečka, Alžběta Pěkná

PHOTO: Hair studio Honza Kořínek / Petr Kozlík