Second(s)

Second(s)

by Anna Vejvodová

pánská kolekce 2016/2017

Londýnská elegance, ale zároveň i místní drzost a nespoutanost – to vše se promítá v kolekci pánských účesů Second(s). Kolekce vznikla přímo v Londýně a je inspirována současnými světovými trendy. O vlasový styling i střih účesů se tentokrát postarala kadeřnice z Hair studio Honza Kořínek Anna Vejvodová. „Je to moje první samostatná práce, připravovala jsem se na ni několik týdnů společně s mým mentorem Honzou Kořínkem. Snažila jsem se přinést trendy, které se ve světě objevují. Opět se vrací precizní střihy a různé druhy stylingu vlasů,“ popisuje svou práci Anna Vejvodová.

V kolekci Second(s) najdete nespoutané přirozené vlny, ale také rovné vyžehlené vlasy, ve kterých vniká právě precizní střih. Opět budou v kurzu upravení pánové, žádné plnovousy. Pomalu ustupuje i velmi oblíbený střih s názvem »undercut« – tedy hodně vystříhané strany a další vrchní část hlavy. Vrací se precizní práce s nůžkami a postupné vystříhávání vlasů. „Anna ve své práci ukazuje, že mužům sluší upravenost, poctivý střih a že by se neměli bát různých způsobů stylingu svých vlasů. Když mají kvalitně ostříhané vlasy, nabízí se jim možnost s nimi pracovat v různých obdobách,“ říká kadeřník Honza Kořínek.

„Chceme ukázat mužům, že by se neměli bát se svým účesem pracovat, doba se posunuje a už dávno neplatí, že pánům stačí jeden stylingový přípravek. A rozhodně ne gel na vlasy,“ říká s úsměvem oblíbený kadeřník Honza Kořínek a kadeřnice Anna Vejvodová, která stojí za celou kolekcí, ho doplňuje: „Pánové by se neměli bát trochu experimentovat, podtrhnout přirozenou strukturu jejich vlasů a někdy ji naopak zcela potlačit. To znamená – umět nosit své vlnité vlasy, dodat jim objem. Naopak jindy vzít do ruky žehličku na vlasy a vlasy vyžehlit. Nebo je přes prsty vyfoukat směrem dozadu a udělat si účes, který jen lehce zafixují lakem na vlasy.“

Kadeřník Honza Kořínek tentokrát na focení i na práci jen dohlížel. „Byla to pro mě velká změna. Ale mladá krev potřebuje motivovat a my se snažíme dávat našim zaměstnancům příležitost, aby ukázali, co v nich je. Jsem pyšný, jak se s tím Anna popasovala a jakou práci odvedla. Společně jsme celé focení připravovali. Nosila inspiraci a bavili jsme se o celé kolekci. Věděli jsme, že potřebujeme rozmanitou práci a ukázat, že jeden střih se dá opravdu využít na maximum,“ popisuje Honza Kořínek.

HAIR: Anna Vejvodová

HAIR SUPERVISION: Honza Kořínek

MAKE-UP: Klaudie Havlová

PHOTO: Hair studio Honza Kořínek / Petr Kozlík

MODEL: Kamil Stan

STYLING: Jan Čtvrtečka / Alžběta Pěkná

PRODUCTION: Jan Čtvrtečka