THE women POWER

THE women POWER

by Honza Kořínek

 

Kadeřník Honza Kořínek v letošním roce uvádí svou další vlasovou kolekci, která tentokrát nese název THE women POWER (Síla žen). Jedná se o mimořádnou kolekci, která přináší ty nejaktuálnější trendy. „Tentokrát jsem netvořil sám, ale zapojil jsem i své dvě kolegyně, které se velmi aktivně podílely na přípravách i provedení účesů,“ prozrazuje kadeřník a majitel vlasového studia. V kolekci THE women POWER je ukázána opravdu síla žen. Žen v každém věku – je to průřez generacemi a je vidět, že styl a trendy si může dopřát opravdu každá žena. „Naším cílem bylo představit nadčasovou práci. Práci, která popisuje aktuální módní světové trendy. Jak je známo, většina takovýchto trendů není zcela aplikovatelná na běžné nošení, ale naše kolekce THE women POWER ukazuje, že je to jen o odvaze, kombinacích a kreativitě,“ vysvětluje Honza Kořínek.

 

Jedním z největších hitů, které  ze zahraničí přichází do Česka, jsou různé odstíny šedé. „V cizině bílé a šedé vlasy vídáme už zhruba rok možná dva. Náš trh je ale konzervativnější, a proto to trvalo tak dlouho, než i české ženy našly odvahu a nechávají si vlasy odbarvovat a barvit do těchto odstínů,“ prozrazuje Honza Kořínek. Právě v jeho kolekci THE women POWER je ukázáno, jak taková šedá může vypadat dobře v kombinaci s jinými tóny nebo efekty. A právě barevné efekty jsou i dominancí celé kolekce. „U jedné z modelek jsme se drželi geometrie a kombinace tmy a světla. Vytvořili jsme výrazný světlý pruh v jedné přední partii vlasů. V různých účesech je vidět variabilita celého účesu a probarevní,“ vysvětluje kadeřník. Dalším z prvků kolekce THE women POWER je barevnost a probarvování různých partií. „Chtěli jsme ukázat, že i krátký střih může být výrazný. Ať už vlasových stylingem, nebo technikou probarvení. Zvolili jsme hodně módní odstín fialové v kombinaci s odstínem tmavé hořké čokolády,“ popisuje Honza Kořínek. Drzost a vyzývavost je prý poslední myšlenkou celé kolekce. „Candy blond a candy odstíny by možná prvoplánově mohly svádět ke sladkému dojmu, ale to jsme nechtěli. Proto jsem u poslední modelky volil zajímavou kombinaci šedé a modré. Probarvení je velmi flexibilní a stejně tak i střih, který se dá stylizovat do různých podob a právě díky vlasovému stylingu můžeme buď efekt a kombinaci barev potlačit, nebo naopak zvýraznit,“ říká o své práci majitel a kadeřník v jedné osobě Honza Kořínek.

 

S kolekcí THE women POWER se Honza Kořínek opět vrátil do ateliéru a celkové vyznění vlasové kolekce působí dost umělecky. „Byl to náš záměr, chtěli jsme se opět zaměřit především na vlasy, na ukázku naší práce, precizní střihy a v českém poměru i na dost odvážné probarvování vlasů,“ vysvětluje svůj záměr Honza Kořínek. Při pohledu na fotografie z této kolekce je opravdu cítit síla, který z jednotlivých modelek jde. „Nechtěli jsme křehké a usměvavé ženy, chtěli jsme, aby při pohledu na naši práci bylo cítit, že každá žena je jiná, ale všechny spojuje velká energie a síla. A doufám, že se nám to povedlo,“ usmívá se oblíbený kadeřník.

 

HAIR: Honza Kořínek, Karolina Fahounová, Radka Bajglová

MAKE-UP: Klaudie Havlová

PHOTO: Hair studio Honza Kořínek / Petr Kozlík

 

TVÁŘE

THE women POWER

 

MARKÉTA STEHLÍKOVÁ

herečka

Markéta se věnuje především divadelnímu herectví. Objevila se ale i v několika celovečerních filmech a nově i v televizním seriálu. Je známá i v hudební branži, a to především spoluprací s Barborou Polákovou, excelovala v jejím klipu Kráva a v roce 2015 i v hitu Nafrněná.

 

MARKÉTA KŘIVÁNKOVÁ

novinářka

Markéta už několik let pracuje jako redaktorka společenského webu. Dříve sbírala zkušenosti i na televizní obrazovce coby tvář oblíbeného společenského magazínu. S Honzou Kořínkem spolupracuje už poněkolikáté, byla i tváří jeho vlasové kolekce FAMOUS flowers.

 

ANETA KALÁTOVÁ

modelka

Aneta je mladou nadějnou modelkou, se kterou kadeřník Honza Kořínek začal spolupracovat před několika lety, kdy se Aneta účastnila soutěže o titul MISS středních škol. Byla jednou z tváří i na jeho kadeřnických show. Teď poprvé dostala i prostor ve velké kolekci.