COLORS of the SKY

COLORS of the SKY

by Radka Vomáčková

 

Extravagance a barvy, tato dvě slova nejlépe vystihují nejnovější kolekci COLORS of the SKY, za kterou stojí kadeřnice Radka Vomáčková z Hair studia Honza Kořínek. Jedná se o kreativní kolekci účesů a barev. „Měla jsem chuť vytvořit něco jiného. Něco, co více bouchne do očí. Moje autorská kolekce je hodně inspirativní,“ popisuje svou práci kadeřnice Radka Vomáčková.

V kolekci COLORS of the SKY je dobře vidět, jak musí fungovat obě složky – střih i barva. Navzájem se doplňují a podtrhují svou jedinečnost. „Snažila jsem se vše vymyslet modelkám na míru, střihy i barvy – především na krátkém střihu je cítit, že vše do sebe musí zapadat a musí společně fungovat,“ vysvětluje kadeřnice, která barevně popustila uzdu své fantazii a do jedné kolekce propojila všechny barvy nebe. „Výrazné barvy zase tak často v běžné praxi nepoužiji. Není tolik klientek, které by si přály mít modro-růžovou hlavu,“ usmívá se Radka a dodává, že střihy z její kolekce jsou nositelné. „Inspirací z této kolekce by mohly být právě střihy, ty jsem vytvářela tak, aby si některé z nich mohly klientky v »odnést« i domů,“ říká kadeřnice.

Práci své kolegyně Radky Vomáčkové si pochvaluje i její mentor a uznávaný kadeřník Honza Kořínek. Radka si za svou kolekci COLORS of the SKY zasloužila velkou pochvalu. „Jsem rád, že je Radka tak odvážná. Líbí se mi, že zkouší věci, které nejsou klasické. Vše jsme spolu konzultovali a radili se. Myslím, že se jí povedlo vše dotáhnout podle jejích představ, a to mě moc těší,“ uzavírá Honza Kořínek.

 

 

HAIR: Radka Vomáčková

MAKE-UP: Klaudie Havlová

STYLING: Jan Čtvrtečka

PHOTO: Hair studio Honza Kořínek / Petr Kozlík

 

RADKA VOMÁČKOVÁ

KADEŘNICE

Radka pracuje v Hair studio Honza Kořínek od podzimu 2015 a během několika málo let se vypracovala v profesionální kadeřnici, která umí klientce vytvořit na míru nejen sestřih, ale i barvu. Podařilo se jí zabodovat i v kadeřnických soutěžích, probojovala se i do finále soutěže AICHI. Radka Vomáčková se vzdělává nejen v Česku, ale několikrát se byla školit i v Paříži, kde čerpala inspirace od světových kolegů z HCF.