The sensual

The sensual

kolekce svatebních účesů 2018

 

Honza Kořínek opět po roce představil novou kolekci svatebních účesů The sensual – Smyslná. Celkové pojetí jeho práce je ale letos výrazně odlišné a klasických nevěst se nedočkáte. „Už dávno jsem si přál, abychom svatební kolekci a focení svatebních účesů udělali jinak než doposud. Zvolili jsme pánské stylingy a díky tomu více vyniknou svatební účesy,“ popisuje svou práci oblíbený kadeřník Honza Kořínek.

Honzovi se podařilo ukázat krásné inspirace nejen pro nevěsty. V kolekci The sensual najdete účesy z rozpuštěných vlasů, lehce sepnuté v »boho stylu«, ale také klasické – nestárnoucí – výčesy. „Tato kolekce je hodně rozmanitá, pestrá a ukazuje mnoho směrů. Rozhodně je, co se týká svatebních účesů, zatím nejextravagantnější, kterou jsem s mým týmem kdy vytvořil,“ říká majitel vlasového studia Honza Kořínek. Podle něj je totiž potřeba při výběru svatebního účesu pracovat co nejvíce s typem nevěsty a poslouchat její přání. Svatební účes by totiž měl být originál a měl by být vytvořený na mírů každé ženě. „Často dostávám otázku, jaké jsou trendy v tomto odvětví a já pokaždé odpovídám, že si myslím, že žádné trendy ve svatebních účesech nejsou. Existují nějaké módní vlny, které ovlivňují nevěsty, ale nenazval bych to úplně trendy,“ vysvětluje Honza Kořínek. Do kolekce The sensual tak zařadil i velmi výrazné vlasové stylingy, jako například nedbalé drdůlky s pěšinkou uprostřed, dva copy, ale také nespoutané vlnky a vlny. „Baví mě ta široká škála a možnosti, co všechno mohou mít nevěsty ve svůj velký den na hlavě. Výběr svatebního účesu by neměly ženy podceňovat. Bude se na něj koukat celý život na fotkách stejně jako na šaty nebo manžela, kterého mají vedle sebe,“ usmívá se úspěšný kadeřník Honza Kořínek.

Tvářemi kolekce The sensual jsou opět tři známé a úspěšné ženy – herečky Markéta Stehlíková, Eva Burešová a zpěvačka Markéta Plecháčová. „Jsem rád, že se mi podařilo vytvořit zajímavé inspirace pro nevěsty s kratšími vlasy. Markéta Stehlíková má krátké mikádo, a jak je vidět, i z něj se dají vytvořit neokoukaná pojetí svatebních účesů,“ říká Honza Kořínek. Právě na herečce Markétě Stehlíkové ukázal, že se s krátkými vlasy dá kouzlit a bez příčesků učesal i různé drdoly, ať už uhlazené, nebo v messy stylu. U zpěvačky Markéty Plecháčové Honza Kořínek pracoval s rovnými vlasy. V tomto případě využil jejich krásy a lesku. „Chtěl jsem samozřejmě ukázat i klasické svatební účesy, a tak jsem udělal »slzu« ke straně. Vytvořil jsem ale také roztahaný cop anebo netradiční drdol,“ popisuje Honza Kořínek. U herečky Evy Burešové Honza Kořínek využil její přirozenosti a živočišnosti. „Eva je živel – nespoutaný – stejně tak jako její vlasy. A to jsem zapojil i do své inspirace. Nejprve jsem pracoval s vlnami, které jsem uhladil, hodně naleskoval a nechal je volně žít svým životem,“ vysvětluje Honza Kořínek. Právě tento typ vln je v současné době hodně populární, ale je nutné myslet na to, že ne na všech vlasech vydrží opravdu celý den. „Kromě klasického drdolu se zapleteným copem v týle jsem se hodně odvázal a ukázal na Evě i dva drdůlky s pěšinkou uprostřed. Nebo velký objemný účes, který je opravdu pro odvážné nevěsty,“ usmívá se kadeřník Honza Kořínek.

HAIR: Honza Kořínek

HAIR ASSISTANT: Terézia Martinková

MODEL: Markéta Stehlíková, Eva Burešová, Markéta Plecháčová

MAKE-UP: Klaudie Havlová

PHOTO: Hair studio Honza Kořínek / Petr Kozlík

WEDDING DRESS: Lay Sedláková www.laysedlakova.com

MEN´S DRESS: Roman Šolc www.kostymerna.cz