The WEDDING Princess

I letos kadeřník Honza Kořínek přináší inspiraci pro nevěsty, a to v kolekci The WEDDING Princess. K vidění jsou účesy klasické i extravagantní. A na své si tak přijdou všechny ženy, které se chystají na svůj velký den.

 

The WEDDING Princess navazuje na velmi úspěšnou kolekci z loňského roku The WEDDING dream. „Je pro nás důležité ukazovat, že i ve svatebních účesech lze být kreativní. Že je možné pracovat se strukturou vlasů, zaplétat květiny, dělat copy, culíky, ale i netradiční drdoly,“ říká o své nejnovější kolekci kadeřník Honza Kořínek. I tentokrát je kolekce Honzy Kořínka odlišná od těch ostatních. Letos v ní najdete několik netradičních fotek, které nejsou na první pohled typicky svatební, přesto ale jistě stojí za povšimnutí. „Letos jsme na focení dokonce zvolili i netradiční šaty – Zorka Hejdová oblékla krásné červené krajkové šaty, k tomu jsem vytvořil i extravagantní účes – na první pohled je vlastně jednoduchý, ale v kombinaci s barevnými proužky v blond vlasech působí opravdu odlišně,“ vysvětluje Honza Kořínek.

VLNY

Právě vlny nebo navlněné vlasy jsou asi největší kadeřnickou klasikou při tvorbě svatebních účesů. Ani v aktuální kolekci Honzy Kořínka The WEDDING Princess tomu není jinak. Vlny jsou a budou nestárnoucím prvkem, který sluší téměř každé ženě. „Práce s takto upravenými vlasy je příjemnější většině kadeřníku, a i já to tak mám rád. Když vytvoříte krásné vlny, i účes pak působí nádherným dojmem. Je elegantní a nevěstě vydrží víceméně celý den,“ vysvětluje kadeřník a majitel vlasového studia Honza Kořínek.

DRDOLY

Klasikou ve svatebních kolekcích jsou drdoly, a to ve všech podobách. Jedná se o praktické účesy, které když jsou dobře provedeny, tak nevěstám vydrží celý den. Ale i v drdolech existují trendy a zásady. „Samozřejmě vždy na prvním místě platí, že svatební účes musí být podle představ nevěsty. Musí se cítit dobře a krásně. To je to nejdůležitější. Samozřejmě my kadeřníci k tomu můžeme dopomoci velkou měrou tím, jaký účes ženám vytvoříme,“ přibližuje svou práci Honza Kořínek. Klasickým drdolům prý už pomalu odzvonilo. V kurzu jsou teď drdoly více propracované a s různě propletenými vlasy.  „Klasický hladký drdol už dnes vidíte jen málokdy. Každá žena chce mít na hlavě originál, a tak od svého kadeřníka očekává nápaditost. Já osobně za sezonu vytvořím kolem dvaceti takových originálů,“ říká s úsměvem Honza. V kolekci The WEDDING Princess můžete vidět například drdol, který je složený ze třech menších a působí tak velmi zajímavě.

APLIKACE

Velmi často se do svatebních účesů aplikují i různé ozdoby, stuhy nebo květiny. I v tomto směru existuje spousta variant. „Živé květy se zase tak často při svatebních účesech nedávají. Respektive vždy je potřeba nevěstu upozornit, že právě živé květy vypadají dobře jen chvilku.  Pokud nevěsta na květině ve vlasech trvá, musí se zvolit květ, který vydrží déle,“ vysvětluje Honza Kořínek, který dodává, že se prý častěji zaplétají různé aplikace. „Teď jsou hodně populární různé čelenky, které často korespondují se svatebními šaty a bývají i dominantním prvkem v celém účesu. Setkal jsem se i s tím, že nevěsta do vlasů chtěla zaplést stuhu v barvách, které měl na sobě ženich,“ říká kadeřník.

EXTRAVAGANCE

Součástí kolekce The WEDDING Princess je i několik velmi netradičních účesů, které jsou spíše ukázkou kadeřnické práce a inspirací, nežli nositelným svatebním účesem. „Chceme vždy ukázat, že meze se nekladou, že na svatbu není předepsaný mustr a že každá žena může svůj velký den pojmout po svém,“ objasňuje Honza Kořínek. Letos vsadil na výraznou barvu ve vlasech i velmi netradiční účes. „Kombinoval jsem jednoduchost účesu a výrazné růžové odstíny ve vlasech, celkový dojem pak působí velmi extravagantně, stejně tak drdol, který jsem umístil nad krk a je to účes pro velmi odvážné nevěsty,“ směje se kadeřník Honza Kořínek. Najdou se i nevěsty, které se nebojí a nechají si podobné účesy vytvořit. „Například loni jsme měli velký úspěch s účesy z krepovaných vlasů – hodně žen vidělo fotku a říkalo: ‚To bych moc chtěla, bude mi to slušet?‘ Odpovídal jsem, že ano, ale že to chce kus sebevědomí a odvahy,“ vypráví s úsměvem Honza Kořínek.

 

HAIR Honza Kořínek

MAKE-UP Klaudie Havlová

PHOTO Petr Kozlík

DRESS San Vertia