Element

Element

by Anna Vejvodová

pánská kolekce 2017

 

Rok 2017 bude přát novému pojetí pánských střihů a celkově i vlasovému stylingu u mužů. Kadeřnice Anna Vejvodová z Hair studia Honza Kořínek vytvořila nadčasovou kolekci Element, ve které se promítá místo, kde se fotila – Londýn. „Londýn mě pohltil a vybízel k tomu, abych se odvázala a vytvořila tyto modely. Některé účesy jsou možná až lehce ulítlé nebo crazy,“ popisuje svou práci Anna, která na kolekci pracovala pod patronátem svého mentora, kadeřníka Honzy Kořínka. „Anna je silnou součástí našeho týmu a jsem rád, že můžeme dát příležitost mladým talentům tvořit a vyniknout. Naše kadeřnictví nestojí jen na mé osobě, chceme ukázat, že vymýšlet a tvořit u nás umí i mé kolegyně,“ říká oblíbený a uznávaný kadeřník Honza Kořínek.

Kolekce Element je věnována mužům s delšími vlasy, kteří chtějí zaujmout. Zachycuje nejen nedbalou eleganci, šmrnc, ale i londýnskou rozevlátost, nespoutanost a kreativitu mladých Londýňanů, kteří nemají v módě zábrany a o svoje vlasy se naučili starat. „Chtěla jsem ukázat i vlasový styling, který je uvolněný, běžně nositelný a přirozený. V dnešní době jsou delší vlasy u mužů hodně populární,“ vysvětluje Anna Vejvodová. Přiznává, že se nechala u této kolekce inspirovat i dámskými účesy. „Česala jsem a snažila se ukázat možnosti úprav dlouhých vlasů. A to ať už v podobě různých messy drdolů, culíků, volně rozpuštěných vlasů, nebo dokonce i copů, které jsou spíše ozdobou žen a momentálně hodně trendy právě i pro pány,“ dodává kadeřnice.

Podle Anny Vejvodové je potřeba, aby muži s dlouhými vlasy mysleli i na správnou vlasovou péči. „Myslím, že tak jako ženy jsou zvyklé se o vlasy starat – používat různé masky a kondicionéry, balzámy – i muži mohou svým delším vlasům dopřát výživu, například v podobě bezoplachové péče ve spreji či v různých výživných obřadech nebo i stylingových produktech – jistě si zamilují pudrový sprej pro dodání objemu a nedbalého vzhledu,“ uzavírá Anna Vejvodová.

Během focení v britské metropoli Anna společně s Honzou a celým týmem prověřili nejen své kadeřnické umění, ale i jazykové znalosti. „Byl to bezesporu zážitek pro nás všechny. Modelové byli místní, takže jsme si procvičili i angličtinu a také jsme zažili, jaké to je fotit v podmínkách velkoměsta. Oproti ateliérovému focení je to skutečně adrenalin,“ vzpomíná Honza Kořínek a Anna Vejvodová dodává: „Někdy nám počasí nepřálo, jindy naopak vítr pomohl k rozevlátým vlasům,“ usmívá se kadeřnice.

 

 

 

HAIR: Anna Vejvodová

HAIR SUPERVISION: Honza Kořínek

MAKE-UP: Klaudie Havlová

PHOTO: Hair studio Honza Kořínek / Petr Kozlík,

MODEL: Robert Kotzurr

STYLING: Jan Čtvrtečka / Alžběta Pěkná

PRODUCTION: Jan Čtvrtečka