The Butterflies

Letošní jaro a léto bude bohaté na mnoho trendů a většina z nich se objevuje i v nové vlasové kolekci kadeřníka Honzy Kořínka. Ten pro ni vybral příznačný název The Butterlies – tedy Motýli. „Všechny naše modelky jsou krásné a křehké ženy, právě proto jsme se rozhodli pro tento název. Je jednoduchý a přesně vystihuje podstatu naší nejnovější kolekce. Jemnost, pestrost, barevnost a rozmanitost,“ říká autor účesů a kadeřník Honza Kořínek.

MOKRÝ VZHLED WET LOOK

Jedním z největších trendů blížícího se jara a léta bude rozhodně »mokrý vzhled«. „To bude asi největší hit, objevuje se už teď na přehlídkách největších světových módních domů, letos jistě nebude k vidění jen u bazénu. Otázkou samozřejmě je, jak ho české ženy zařadí do běžného nošení,“ vysvětluje Honza Kořínek a dodává, že udělat si účes s mokrým vzhledem není nic složitého. „Stačí si jen pořídit ty správné stylingové přípravky a půjde to samo. Novinkou letošní sezony je speciální řada Wet domination, ve které najdete gel na mokrý vzhled a také lesk ve spreji, který rozzáří konce vlasů,“ radí kadeřník.

DLOUHÉ vs. KRÁTKÉ LONG vs. SHORT

Téměř každá žena přemýšlí nad tím, že by chtěla změnit střih. Z dlouhých vlasů by chtěla mít krátké, většina z nich ale nenajde odvahu. „Letos je velkým hitem stylizování dlouhých vlasů do krátkých. Proto jsme i v naší kolekci The Butterflies udělali několik takových proměn. Všechny modelky tak zažily, jaké to je, když by měly například jen dlouhou patku, nebo velmi krátké mikádo a jednu stranu úplně nakrátko,“ přibližuje další trend mladý kadeřník. Je jednoduché takového vzhledu dosáhnout a ženy si to prý mohou klidně vyzkoušet i samy doma. „Stačí jen gumička do vlasů, několik sponek a můžeme zkracovat. Základem je udělat culík v zadní partii hlavy a pak už jen vlasy přisponkovat tak, že si vytvoříme například dlouhou ofinu. Nebo si můžeme například culík provlnit kulmou, a tak dosáhnout messy vzhledu, který je i letos velmi trendy,“ popisuje postup Honza Kořínek.

BLOND JE IN BLOND is COOL

Kolekce The Butterlies odhaluje i trendy v barevnosti vlasů. Vládnout budou všechny blond odstíny – od platinových až po ty medové. „Blond je rozhodně barva číslo jedna. Jenže dosáhnout požadovaného odstínu není vždy úplně jednoduché, a proto by se ženy neměly pouštět do domácího barvení, ale měly by se svěřit do rukou oborníků. Máme k dispozici ty nejlepší a nejšetrnější přípravky, kterými umíme vlasy zesvětlit, a vykouzlit tak neodolatelnou blond,“ vysvětluje Honza Kořínek, který už vyzkoušel nové blond odstíny barev Majirel High lift. Pokud ale nemáte světlou hřívu, nemusíte zoufat. „Přirozené hnědé, ale i výrazné měděné vlasy, i to bude letos velkým hitem. Takže na své si přijdou opravdu všichni. In zůstává i probarvování vlasů – různé druhy ombré. Úplně špatně jsou výrazné pruhy nebo podbarvování spodních partií. To je záležitost, která je už dávno mrtvá,“ říká Honza Kořínek.

STRUKTURA & PĚŠINKY STRUCTURE &  HAIR PARTED

Dalším výrazným prvkem nadcházejícího jara a léta, který reflektuje i kolekce Honzy Kořínka The Butterlies, jsou různé struktury vlasů v jednom účesu. „Inspirace přichází ze světa a my jsme se rozhodli ji zapracovat i do naší nové kolekce. Možná to na první pohled vypadá bláznivě, ale ten, kdo si například u hlavy vytvoří vlny a konce vlasů vyžehlí dohladka bude in. Podstatně přirozeněji bude vypadat, když si u hlavy vlasy lehce odtupírujete, pak lehce uhladíte a zhruba někde v místě uší vlasy natočíte – a je jen na vás, zda budete vlasy stylizovat do povolených vln, vytvoříte takzvané prstýnky nebo vlny natupírujete,“ popisuje postup i trendy Honza Kořínek. Do módy se vrací i pěšinky ve vlasech, a to v jakýchkoli podobách, je tedy jedno, zda si ji vytvoříte uprostřed hlavy nebo straně. „Pěšinka je prvek velmi jednoduchý, ale zároveň natolik výrazný, že váš účes a celkový vzhled naprosto rozzáří. Okouzlit můžete zcela rovnou a přesnou pěšinkou. Pokud ale chcete být výraznější, můžete zvolit i nějakou extravagantní. To znamená, že si ji vytvoříte na nějakém neobvyklém místě hlavy. Čemu bych se ale vyvaroval, jsou takzvané »cik cak« pěšinky. To už je dávno minulost,“ upozorňuje Honza Kořínek.

KVĚTINY FLOWERSSS

Motýli a květiny k sobě neodmyslitelně patří. Vlasová kolekce The Butterlies obsahuje i sérii fotografií, na kterých modelkám zmizely vlasy a nahradily je právě květiny. „Za tuto práci jsem na svůj tým pyšný. Řekli jsme si, že chceme ukázat krásu žen – jak je vidět, mohou mít na hlavě téměř cokoli, a přesto jsou krásné. Květiny jsou také hitem letošního jara a léta. Budou se zaplétat do vlasů i účesů,“ vysvětluje Honza Kořínek.