The BRIDES

The BRIDES

kolekce svatebních účesů by Honza Kořínek

 

Už potřetí za sebou kadeřník a majitel vlasového studia Honza Kořínek vytvořil svou jedinečnou kolekci svatebních účesů. Tentokrát ji pojmenoval velmi jednoduše – The BRIDES (Nevěsty). A poprvé se fotky se svatebními účesy fotily v reálném prostředí. „Vybrali jsme si na focení Gröbeho vilu v pražských Havlíčkových sadech. Je to nádherné prostředí a i ta atmosféra, co je tady cítit, se podepsala na všech fotkách, mám z toho ohromnou radost,“ popisuje svou práci kadeřník Honza Kořínek. Ten si jako obvykle vybíral modelky z řad slavných tváří českého showbyznysu. Tvářemi kolekce svatebních účesů The BRIDES se staly moderátorky Renáta Czadernová, herečka Veronika Khek Kubařová a modelka Veronika Procházková Chmelířová.

Podle Honzy Kořínka jsou svatební účesy tak trochu specifickou záležitostí, nepodléhají totiž tolik trendům. „V den D je vždycky nejdůležitější, aby se nevěsta cítila krásná a byla v pohodě. Proto je vždy důležité už při hledání a vytváření účesu dbát na to, aby to bylo pro ni co nejpohodlnější, aby se sama sobě co nejvíce líbila. V těchto případech se nevyplácí klientku přesvědčovat a doporučovat,“ prozrazuje Honza Kořínek a dodává: „V tuto chvíli je to hodně na kadeřníkovi, pokud nevěstě nabídne účesy, které jsou trendy a mají v sobě jisté moderní prvky, celkově pak bude účes působit, řekněme, svěže, moderně,“ vysvětluje oblíbený kadeřník.

V kolekci The BRIDES se objevuje hned několik moderních prvků, jako jsou například copy a práce s nimi, ale i messy vzhled účesů. „Tři rozdílné modelky vybízely k tomu, abychom i s vlasy pracovali rozdílně, takže práce šla velmi dobře od ruky. Docela jsem se vyřádil, protože se nám podařilo vymyslet a udělat účesy od klasických až po některé trochu extravagantní,“ říká Honza Kořínek. Asi nejklasičtější účes vytvořil pro moderátorku Renátu Czaderovnou. „Na jedné z fotek má Renča krásný jednoduchý drdol s ozdobou vpředu. To je klasika, hezká, slušivá, a když je dobře udělaná, tak s ní nikdy nic nezkazíte,“ usmívá se kadeřník.

Naopak asi nejextravagantnější účesy měla na hlavě herečka Veronika Khek Kubařová. „Verunka je milá, příjemná a jemná bytost. Naši společnou práci jsme ozvláštnili právě účesy, které byly hodně ve zmiňovaném messy vzhledu. A nebáli jsme se ani použít výrazný doplněk, a to čelenku z růžových pírek, kterou jsme si na focení sami připravili,“ prozrazuje uznávaný kadeřník Honza Kořínek. A na poslední ze žen, modelce Veronice Procházkové Chmelířové, se Honza vyřádil, prý ho k tomu dost vybízely její vlasy. „Kdo neměl Verči vlasy v ruce, nepochopí, ale je jich tolik a v takové délce. Je to náročné, ale krásně se s nimi pracuje. Proto jsme s Veronikou mohli vytvořit velké účesy, které jsou naprosto bez příčesů a působí velkolepě,“ neskrývá nadšení Honza Kořínek a dodává: „V těchto případech stačí málo a účesy jsou krásné. Třeba jen zapletených a povytahaný cop ke straně dostává podstatně větších rozměrů. Je to tedy jednoduchý účes, ale vlastně působí hodně dominantně.“

 

HAIR: Honza Kořínek

MAKE-UP: Klaudie Havlová

PHOTO: Hair studio Honza Kořínek / Petr Kozlík

DRESS: Svatební salon Delta, Most

LOCATION: Gröbeho vila, Praha

SPECIAL THANKS: CEELI Institut, o.p.s.

TVÁŘE

The BRIDES

 

RENÁTA CZADERNOVÁ

moderátorka

Renáta je jednou z tváří zpravodajství televize Nova. Už několik let tam moderuje hlavní zpravodajskou relaci Televizní noviny. Kromě práce se věnuje i studiu a své rodině. Ve společnosti ji potkáte velmi zřídka, veškerý svůj čas tráví se svými nejbližšími. Miluje zvířata a pravidelně každý měsíc posílá částku na podporu psího útulku.

 

VERONIKA KHEK KUBAŘOVÁ

herečka

Veronika není jen televizní herečkou, ale věnuje se i divadlu. Natočila i několik celovečerních filmů a diváci ji znají především z filmu Ženy v pokušení anebo z pohádky Nejkrásnější hádanka. Veronika se loni provdala, a tak pro ni focení svatebních účesů nebylo žádným překvapením, protože svůj den D už má za sebou.

 

VERONIKA PROCHÁZKOVÁ CHMELÍŘOVÁ

modelka

Veronika v roce 2007 získala titul II. vicemiss a miss elegance. Od té doby se velmi úspěšně pohybuje v modelingu a často se objevuje na zahraničních přehlídkách. Nejvíce pracuje v Německu, Rakousku nebo také v Londýně a v Miláně. V roce 2011 se provdala za hokejistu Milana Procházku.