twenty20

Twenty20

by Honza Kořínek

Kadeřník Honza Kořínek přestavuje svou kolekci twenty20 pro jaro a léto 2020! Její pojetí je tentokrát velmi odlišné a dá se říci, že až trochu netradiční. „Přál jsem si udělat zase něco jiného. Proto jsem se rozhodl, udělat jaro a léto v extravagantním pojetí. V hlavní roli vidím vlny, jejich různé podoby a také různé účesy i barvy,“ říká o své kolekci Honza Kořínek.

 

K jarním a letním měsícům rozhodně patří různé vlny a v kolekci twenty20 najdete jejich nejrůznější variace. „Chtěl jsem ukázat, že druhů vln je nespočet a opravdu záleží někdy jen na detailech. Tvořil jsem looky jen například klasickou foukanou do vln. Vycházel jsem i z přirozenosti vlasů a použil správné stylingové přípravky a následně vlasy zpracoval difuzérem. Používal jsem ale i trn – tedy jednu z nejmenších kulem na vlasy,“ popisuje svou práci Honza Kořínek a dodává, že například u nejdelších a nejobjemnějších vlasů nejprve všechny vlasy nakrepoval a až poté upravoval do vln. „Bylo to důležité proto, aby se vlasy dostaly opravdu do XXL objemu. Po nakrepování jsem vlasy natáčel konickou kulmou a tvořil výsledný účes,“ vysvětluje majitel Hair studio Honza Kořínek.

 

V kolekci twenty20 Honza Kořínek ukazuje i trendy v barvách, které budou podle něj v několika následujících měsících trendy. „Letos se bude hodně objevovat přirozenost. Jedná se o takový návrat k přírodním tonům barev. Proto jsem do kolekce zařadil dvě verze hnědých tónů. Jednu tmavší a jednu s přirozeným prosvětlením, éterickou měděnou a také jednu blond – ale ne studenou. Myslím, že v kurzu bude spíš přirozenější odstín do teplých odlesků,“ říká Honza Kořínek.

 

Po dlouhé době Honza Kořínek vyměnil známé české osobnosti za profesionální modelky. I mezi nimi si ale vybíral ty, které září ve své profesi, a to nejen u nás v Česku, ale i v zahraničí. V kolekci twenty20 uvidíte například Barboru Fialovou. Tu si v posledních týden do svých kampaní a spoluprací vybírají ty nejznámější značky z celého světa. Michaela Tomanová zase za zářila na fashion weeku v New Yorku anebo Paříži.

 

 

 

Model: Barbora Fialová

Michaela Tomanovu

Maria Jedličková

Tereza Garbišková

Hair: Honza Kořínek

Make-up: Tereza Hrdličková

Styling: Honza Kořínek, Jan Čtvrteča

Photo: Petr Kozlík

Production: Production Honza Kořínek/Jan Čtvrtečka