B(L)OND girls 2015

B(L)OND girls 2015

by Honza Kořínek

Blond barva je kult! O tom není pochyb, a proto se kadeřník Honza Kořínek rozhodl připravit jedinečnou kolekci B(L)OND girls 2015, která vychází z nových technik probarovování a zesvětlování vlasů. A samozřejmě doporučuje, neexperimentujte doma v koupelně, svěřte své vlasy do rukou profesionálních kadeřníků. „V tomto období chtějí klientky více než kdy jindy v roce zesvětlovat a hrát si s barvou svých vlasů. Právě proto značka L’Oréal Professionnel uvedla letos v květnu novou kompletní řadu zesvětlujících produktů Blond Studio. Díky ní můžeme docílit nejen jedinečné blond barvy, ale také různých probarvení ve vlasech,“ říká kadeřník a majitel kadeřnického salonu Honza Kořínek, který patří mezi Salony Expert francouzské vlasové kosmetické značky L’Oréal Professionnel.

„S Blond Studiem přichází i tři nové techniky. Jedná se o přirozené a jemné efekty, které podtrhnou střih vlasů a dodají celému účesu vzdušnost a plasticitu,“ upřesňuje profesionální kadeřník, který novinku vyzkoušel na slavných tvářích českého showbyznysu – moderátorce Evě Decastelo a na zpěvačkách Markétě Konvičkové a Kateřině Mátlové. „Chtěli jsme ukázat, jak může být probarvování vlasů efektní. Asi největší změna je vidět u Evy, u které jsme použili techniku nazvanou contouring,“ vysvětluje Honza. Jde o melírování vlasů inspirované aplikací make-upu. Contouring pomocí hry světla a stínu rozjasňuje a opticky prodlužuje tvář a rozzáří vlasy. Jedná se o modelování tváře pomocí zesvětlování, nebo naopak ztmavování vybraných pramenů různými odstíny. „Vůbec bych nedoporučoval, možná bych dokonce úplně zakázal, aby si ženy doma samy probarvovaly jednotlivé partie ve vlasech. Jakékoli zesvětlování vlasů opravdu patří do rukou odborníků,“ upozorňuje kadeřník a dodává, že tato technika je vhodná jak pro přirozené, tak i pro barvené vlasy. To, že se jedná o velice moderní a populární look, dokazuje i fakt, že si ho oblíbily celebrity jako Miranda Kerr, Kate Beckinsale nebo Lily Aldridge.

„Dalším trendem, se kterým Blond Studio přichází, je velmi přirozený efekt, který ve vlasech působí nenápadně a možná až trochu nevýrazně. Tento look se sice poprvé objevil na přehlídkových molech už před deseti lety, obliby u klientek se mu ale dostává až v posledních měsících,“ prozrazuje Honza Kořínek, který tvrdí, že Sunkissed je vhodný pro všechny romantické duše, které mají přirozené dlouhé či polodlouhé vlasy a chtějí experimentovat jen velmi zlehka. Pro tento typ probarvení se rozhodla zpěvačka Markéta Konvičková. Poslední z nových technik, které si můžete v Salonech Expert vyzkoušet, je Babylights. Jde o velice delikátní zesvětlovací techniku, jejímž výsledkem jsou jemné barevné odlesky připomínající dětské vlásky. Tato technika je vhodná pro ty z vás, které rády sledují módní trendy a mají přirozené nebo barvené vlasy. Honza Kořínek se ji rozhodl ukázat na zpěvačce Kateřině Mátlové. „Katka je žena, která ví, co chce, a neztratí se. Musím prozradit, že mě dost překvapila i tím, jak si sama umí vlasy dobře upravovat,“ prozrazuje.

 

 

HAIR: Honza Kořínek, Karolina Fahounová

MAKE-UP: Margita Skřenková

PHOTO: Hair studio Honza Kořínek / Petr Kozlík