Jewellery

Jewellery

by Honza Kořínek

kolekce svatebních účesů 2017

 

I v roce 2017 oblíbený kadeřník Honza Kořínek připravil inspirativní kolekci svatebních účesů. Tentokrát nese jméno Jewellery. Název »Klenoty« má v tomto případě ale hlubší význam. Letos poprvé totiž Honza Kořínek navrhnl i vlastní kolekci šperků do svatebních účesů. „Byla to pro mě obrovská výzva. Nikdy jsem nic podobného nedělal a musím uznat, že je to zkušenost k nezaplacení. Nakreslil jsem náčrty, jak bych si šperky představoval, velmi stručně popsal jejich funkčnost, a zbytek už byl na jiných profesionálech,“ popisuje Honza Kořínek. Výrobu jeho šperků svěřil přednímu výrobci české bižuterie, společnosti Šenýr Bijoux z Jablonce.

Kolekce Jewellery vznikala v nádherných prostorách Zámku Slapy. Kulisy této lokace jen podtrhují účesy, které kadeřník Honza Kořínek vytvořil. „Opět jsem volil tři různé modelky a několik stylů účesů. Hodně jsem se tentokrát zaměřil na práci s hladkými vlasy. Tvořil jsem různě umístěné drdoly, které nevěsty tolik milují,“ říká Honza Kořínek. Ve svatebních účesech se Honza inspiruje především konkrétními nevěstami, jejich přáními, ale i dalšími věcmi. „Když s nevěstou domlouváme, jak bude vypadat její účes na den D, zajímá mě například i to, jaké budou šaty, zda má celá svatba nějaký styl, zda si nevěsta bude účes nechávat celý den, protože často si ženy přejí, aby večer na party mohly vlasy rozpustit,“ vysvětluje uznávaný kadeřník.

Honzovi se v kolekci svatebních účesů Jewellery povedlo ukázat hned několik různorodých účesů, které vypadají skvostně samostatně, ale také dobře zapadají do celku. „Účesy, výčesy a drdoly jsou pro mě vždy zábavnou prací, mám tuto část svého povolání rád,“ usmívá se Honza Kořínek. V kolekci Jewellery najdete velmi zajímavé drdoly, například na herečce Henrietě Hornáčkové Honza učesal skládaný drdol umístěný v týle, který doplnil i zajímavým šperkem dle vlastního designu. Na moderátorce Monice Leové pro změnu vytvořil hladký drdol s efektní vlnou do čela, která evokuje patku. Herečka Petra Horváthová je v kolekci Jewellery nositelkou účesů z vlnitých vlasů. „Snažím se vždy dělat účesy různorodé, takže letos jsem zapojil i polorozpuštěné vlasy se zajímavým efektem v podobě vlasového třpytivého pásku nebo také vysoký drdol udělaný z navlněných vlasů v kombinaci s velmi hladkým základem, který působí až skoro mokrým vzhledem,“ říká o své tvorbě Honza Kořínek.

Pravidelně ve své svatební kolekci Honza Kořínek vytvoří i jeden velmi netradiční, až možná extravagantní účes. Tentokrát použil dokonce i modré příčesy. „Monika Leová je velmi krásná, zajímavá a odvážná. Proto jsem se rozhodl vytvořit účes, který s největší pravděpodobností nebudu nikdy česat na reálné nevěstě, ale bude to takový klenot v této naší kolekci,“ usmívá se Honza Kořínek. Fotka vznikla i v netradičních prostorách zámecké kuchyně.

HAIR: Honza Kořínek

HAIR assistants: Radka Bajglová

MAKE-UP: Klaudie Havlová

DRESS: Petra Vyoralová, Svatební salon Delta

JEWELRY: Olga Kopalová Rynešová, Šenýr Bijoux

PHOTO: Hair studio Honza Kořínek / Petr Kozlík

 

 

TVÁŘE „JEWELLERY“

slavné ženy v rolích modelek

Všechny tři ženy s Honzou Kořínkem a jeho týmem nespolupracují poprvé. Slavné nevěsty Honza Kořínek udělal tentokrát z modelky a moderátorky Moniky Leové a z hereček Petry Horváthové a Henriety Hornáčkové. Monika Leová v současné době více než na mole, tráví čas v televizi Prima, kde moderuje Odpolední zprávy. Sama se chystá na svou svatbu, uskutečnit by se měla v roce 2018. Herečka Petra Horváthová většinu svého času věnuje divadelnímu spolku, který založila a je jeho předsedkyní. Spolek se jmenuje Spoluhra a svou první divadelní hru s názvem V Hodině rysa uvede v dubnu 2017. Henrieta Hornáčková v současné době září na divadelních prknech hned v několika představeních. Naposledy se představila v divadle Rokoko ve hře Konkurz.

HONZA KOŘÍNEK

profesionální kadeřník

Honza se za poslední tři roky zařadil mezi českou kadeřnickou elitu. Obliba i popularita jeho kadeřnictví stále roste. Hair studio Honza Kořínek patří k vyhledávaným místům, kde klienti relaxují, zastaví se, zkrášlují se. Honzu Kořínka nejlépe vystihují slova – profesionalita, lidskost, empatie a píle. Letos své portfolio služeb rozšířil o svatební agenturu, která nese jméno Wedding agency Honza Kořínek. Uvedl do života charitativní projekt Když ruce pracují srdcem. V roce 2016 se díky Hair studiu Honza Kořínek podařilo sehnat téměř 250.000 Kč. Podrobnosti o Honzovi, jeho týmu, práci, ale i dalších projektech najdete na www.honzakorinek.cz.

 

WEDDING AGENCY HONZA KOŘÍNEK

svatební agentura

V roce 2016 kadeřník Honza Kořínek rozšířil své portfolio služeb a vznikla tak jeho vlastní svatební agentura. Ta se vyznačuje profesionalitou, individuálním přístupem, ale také rodinnou atmosférou, kterou by měla navázat na skvěle fungující kadeřnický tým. Vedením agentury je pověřena Jana Češková, která má mnohaleté zkušenosti s pořádáním různých eventů. Služby Wedding agency Honza Kořínek jsou opravdu široké. A to od kompletního svatebního servisu a zajištění všech příprav i samotného svatebního dne, až po jednotlivé dílčí záležitosti a doporučení spolehlivých a prověřených dodavatelů. www.honzakorinek.cz

 

ŠENÝR BIJOUX

tradiční výrobce české bižuterie

Rodinná firma ŠENÝR má tradici šperkařství již od roku 1900. Patří mezi nejlepší výrobce bižuterie v Čechách. Největší úspěchy slaví na světových veletrzích v Evropě i Asii. ŠENÝR vyrábí prvotřídní šperky, které splňují veškeré náročné požadavky EU na zdravotní nezávadnost. Samozřejmostí je, že díla neobsahují nikl ani další alergizující látky. Mezi hlavní produkty, kromě fantastických korunek soutěží Miss na mnoha místech světa, patří také náhrdelníky, brože, náušnice, náramky, prsteny a další produkty. www.senyr.eu

 

SVATEBNÍ SALON DELTA

jedinečné svatební šaty

Svatební salon Delta je svatebním salonem s dlouholetou tradicí. Již 24 let je s vámi při výběru svatebních šatů, společenských šatů, pánských obleků a dětských šatů. Z malého, začínajícího svatebního salonu v Mostě se Svatební salon Delta rozrostl v jeden z největších svatebních salonů v České republice, který nabízí nevěstám kompletní svatební servis. Hlavním zájmem je, aby o zákazníky bylo co nejlépe postaráno po všech stránkách. V současné době má pobočky v Mostě a v Chomutově. www.svatby-most.cz