Honza Kořínek

_________________________________________________________________TERÉZIA MARTINKOVÁ, hair stylist

Tvé křestní jméno napovídá, že není úplně české…

To je pravda, mám to takové, řekněme, zajímavé. Jsem Slovenka, ale narodila jsem se ve Franci, kde jsem s rodiči dlouho žila. A posledních několik let jsme s rodinou zakotvili tady v Česku, kde jsem už studovala právě na kadeřnici.

 

Co nejraději děláš ve volném čase? Co je pro tebe relax nebo zábava?

Já snad kromě práce nic nedělám. (smích) Ale ráda zajdu ven s přáteli, nebo si pustím nějaký hezký film a relaxuji.

 

Jaký je tvůj nejoblíbenější must have produkt v péči o vlasy, který sama používáš? Jak všeobecně pečuješ o své vlasy? Jakou tomu přikládáš důležitost?

Myslím si, že každá žena by měla mít hezké a upravené vlasy. Vlasy si každý den myju, používám šampon, péči a fénuji si je. Kromě běžné péče mám ráda SAVAGE PANACHE, který používám skoro každý den abych dodala svým jemným vlasům objem a lépe se mi s nimi pracovalo.

 

Jaký produkt nejraději / nejčastěji používáš při své práci na vlasy klientek?

Asi jako většina z nás. (smích) Stejně jako pro sebe SAVAGE PANACHE. (smích) Ráda klientkám doporučuji výživné obřady a FUSIO DOSE pro krásnější vlasy, používám často i termoochranu, produkty na objem a fixaci.

 

Odkud nejčastěji čerpáš inspiraci pro svou práci?

Asi hodě z instagramu a také od mého mentora Honzy Kořínka, jeho práce mne inspiruje a také zapojuji vlastní fantazii.

 

Proč ses rozhodla věnovat právě kadeřnické profesi?

Od malička jsem ráda česala kamarádky a vymýšlela různé účesy, a tak mě to bavilo, že jsem se rozhodla tomu věnovat. Byl to můj sen od dětství.

 

Co tě na kadeřnické profesi nejvíc baví? Co nejraději děláš?

Stále se snažím zdokonalovat a baví mne všechno. Ale nejraději češu společenské a svatební účesy a mimo to mě samozřejmě baví i zlepšovat a vylepšovat klientky střih a barvu.

 

Co ti tvoje práce přináší?

Pořád se mám co učit, ale kromě posunu v kadeřničině mi to dává i to, že každý den musím komunikovat s lidmi a zlepšovat se i v tom. A samozřejmě je to i o kreativitě a o tom vymýšlet stále nové věci.


O čem si chtějí kleintky nejčastěji povídat?

Nejčastěji řešíme aktuální témata a to, co se zrovna děje.

 

Na co se tě klientky nejčastěji ptají?

Tak to je určitě “co si myslíte o mých vlasech?”. (smích)

 

Co pro tebe znamená profesionální přístup? Jak by měla vypadat ideální návštěva kadeřnického salonu?

Profesionální přístup je podle mě hlavně o stoprocentní pozornosti kadeřníka vůči klientce po celou dobu její návštěvy. Zajímat se o ní -  nejen o vlasy, ale i nabídnout kávu a celkově udělat návštěvu příjemnou.

 

Máš nějaký kadeřnický profesní vzor?

Sleduji různé kadeřníky a stále objevuji nové. Samozřejmě je pro mne vzor náš Honza. A na účesy ukrajinský kadeřník George Scott.

 

Co považuješ za svůj největší úspěch?

Jsem šťastná za to, že jsem našla práci a místo, které mne baví. Stále se zdokonaluji a zažívám nové věci. Ještě před rokem mne ani nenapadalo, že bych mohla být i před kamerou, nebo se podívat na různé akce, anebo také uspět v kadeřnické soutěži. (pozn. Terézia se dostala do finále AICHI 2018)

Naši partneři: