Honza Kořínek

HAIR STUDIO HONZA KOŘÍNEK

00420 604 345 450

Sázavská 24, Praha 2

TEREZA JOŠKOVÁ, senior hair stylist_______________________________________________________________

Proč ses rozhodla věnovat právě práci kadeřnice?

Už jako malá jsem stříhala skoro všechny panenky Barbie a mamku jsem pořád česala. Takže to vlastně pro mě byla jasná volba.

Co tě na tvé práci nejvíc baví? Co nejraději děláš?

To se takhle nedá říct. Nemám to tak, že bych dělala něco nejraději. Na naší práci mě baví právě ta různorodost, ale pokud bych si opravdu měla vybrat, tak mám ráda foukané do vln a melírování, to je moje oblíbená technika prosvětlování.

Máš nějaký kadeřnický profesní vzor?

Pro mě jsou to hlavně mé kolegyně a kolegové. Snažím se čerpat inspiraci od všech. Ale například i kadeřníci z PulpRiot jsou zajímaví. Baví mě jejich práce s barevnými vlasy.

Co ti tvoje práce přináší?

Každodenní zážitky, žádný den není stejný. Sebezdokonalování. A také je to spousta krásných chvil, kterými se s kolegy prosmějeme.

O čem si chtějí klientky nejčastěji povídat?

Řekla bych, že asi nejčastěji probíráme dovolené a zážitky z cest. Samozřejmě jsou tématem i rodinné záležitosti a nesmí chybět ani domácí mazlíčci. (smích)

Na co se tě klientky nejčastěji ptají?

Nejčastěji slýchám, že vypadám tak mladě.... To mě vždy pobaví a když řeknu svůj věk, tak jsou překvapené. Asi působím mladším dojmem, což mi zatím docela lichotí. A samozřejmě se mne také ptají na to, jak se mám. V našich rozhovorech ale dojde řeč i na novinky, a to se týká jak produktů, tak i trendů.

Jaký je tvůj nejoblíbenější / must have produkt v péči o vlasy, který sama používáš? Jak všeobecně pečuješ o své vlasy? Jakou tomu přikládáš důležitost?

Za mě a mé vlasy je to určitě sérum Thérapiste od Kérastase a vlastně celá řada Resistance, protože mám odbarvením vlasy zcitlivělé, nedám na tuto skvělou řadu dopustit. Plus jako blondýnka jsem si zamilovala šampon z řady Blond Absolu – Ultra Violet od Kérastase, díky němuž mám krásně studený blond odstín. Moc dobře vím, že mít ten správný přípravek je rozhodně důležité.

Jaký produkt nejraději / nejčastěji používáš při své práci na vlasy klientek?

Nejraději mám Extentioniste Thermique krém s termoochranou do 230stupnů a taurinem pro posílení, Sérum Therapisté z řady Resistance a PLI.

Odkud nejčastěji čerpáš inspiraci pro svou práci?

Tak asi skoro jako každý v poslední době, a to z Instagramu.

Co pro tebe znamená profesionální přístup? Jak by měla vypadat ideální návštěva kadeřnického salonu?

To, že klientka neodchází jenom s hezkými vlasy, ale i s pocitem, že o ní bylo skvěle postaráno a splněno vše, co si přála a po celou dobu se cítila příjemně.

Co nejraději děláš ve volném čase? Co je pro tebe relax nebo zábava?

Volné chvíle si užívám s přítelem a domácími mazlíčky. Relax je pro mě bud procházka do přírody, nebo i lenošení doma - to mám asi stejně nejradši. A také mám doma BMX kolo, na kterém mne baví jezdit. Mimochodem také jsem si na něm už přivodila pár modřin. (smích)

Naši partneři: