Honza Kořínek

HAIR STUDIO HONZA KOŘÍNEK

00420 604 345 450

Sázavská 24, Praha 2

Z každé návštěvy 50,- pro Nadační fond Veroniky Kašákové

Kadeřník Honza Kořínek má nejen šikovné ruce, ale i srdce na správném místě. O tom svědčí fakt, že už teď na plno chystá druhý ročník své charitativní akce právě s názvem Když ruce pracují srdcem. Letos v květnu předal se svými kolegy pomoc v hodnotě skoro 250.000,- A nezahálí – bude pomáhat dál. Třeba teď v prosinci – z každé návštěvu u něj v Hair studio Honza Kořínek věnuje 50 Kč Nadačnímu fondu Veroniky Kašákové. Proč právě Veronika a kam peníze poputují? Odpovědi na následujících řádcích ve speciálním dvojrozhovoru.

 

Proč jste se vůbec rozhodli dělat charitu?

Honza:

Odpověď je jednoduchá, protože to má smysl. Když můžu, tak pomůžu. Ale je potřeba říci, že to není jen o mě. Nepomáhám já – pomáháme my, jako celá naše firma Hair studio Honza Kořínek a naše svatební agentura. Myslím si, že když máte peníze, nebo okolo sebe máte lidi, kteří mají peníze, je fajn sobě trochu ukrojit a jiným, kteří to potřebují, přidat.

 

Veronika:

Myslím, že je to mou nedílnou součástí a že je to pro mě tak přirozené a autentické, že vlastně nemohu jinak. Myslím si, že dokáži dětem pomoci, právě protože jsem to sama zažila a s nejlepším vědomím a svědomím proto děti udělám maximum.

 

Jaké projekty si vybíráte?

Honza:

Během několika málo let, co jsme na českém trhu, jsme spolupracovali se spoustou známých osobností, podporovali jsem různé projekty. Letos poprvé jsme naši pomoc ucelili pod jednu střechu – do akce s názvem Když ruce pracují srdcem – a stejně tak i my vybíráme projekty – srdcem. Základní je, že musíme věřit – věřit, že pomoc poputuje správným směrem.

 

Veronika:

Nadační fond Veroniky Kašákové podporuje děti a mladistvé z dětských domovů. Naší misí je, aby z dětských domovů odcházeli plnohodnotní, samostatní, vzdělaní lidé žijící kvalitními život. Během tří let navštívíme s projektem Nový start s Veronikou děti a mladistvé ze všech dětských domovů v České republice. Věnujeme se vzdělávání mladistvých a dětí v dětských domovech systematickými vzdělávacími semináři a workshopy zaměřenými jednak na jejich život před příchodem do dětského domova i v něm, ale i na život po odchodu, tedy reálné postavení se na vlastní nohy. To je ve zkratce náš projekt, pilíř NFVK, který se denně díky lidem jako jsou kadeřníci(ce) z Hair studia Honzy Kořínka může rozrůstat. Velice si toho vážíme.

 

Kde sháníte peníze?

Honza:

Různě. Někdy jsou to peníze naše – přímo naší firmy. Někdy využíváme kontaktů a našich klientů, kteří společně s námi nebo díky nám pomohou a podpoří dobrou věc. Někdy jsou to firmy, někdy jednotlivci. Je to různé. Každopádně letos jsme pomohli částkou bezmála čtvrt milionu. A do dalšího ročníku už poctivě také přispíváme.

Veronika:

Má odpověď je vlastně velice podobná jako Honzy, sháníme různě, vlastně kdykoliv můžeme. Oslovujeme známé a známí zase své známé. Jsme velice šťastní, že lidé o nás začali mluvit a šířit to co děláme a vlastně Hair studio Honzy Kořínka je tím živým důkazem a jedním, kteří při nás stáli od úplného začátku a jejich důvěra v náš nadační fond byla velkou berličkou na začátku vzniku fondu. Děkuji za ně denně.

 

Honzo, vy jste se rozhodl, že z každé návštěvy u vás v Hair studio Honza Kořínek v prosince darujete 50 korun právě Nadačnímu fondu Veroniky Kašákové. Proč?

A já odpovím – proč ne? (smích)

 

Veroniko, kam pak vybrané (darované) peníze putují?

Na podporu našich projektů – a není jich málo. Kromě Nového startu s Veronikou, také děláme každý měsíc Proměny – nejen vzdělání, ale i vzhled je zvláště pro mladistvé z dětských domovů podstatnou částí budující jejich sebedůvěru a společenské postavení. Díky profesionálům můžeme i my dětem pomoci, podpořit jejich důvěru a sebevědomí. Plánujeme letní tábory atd. Myslím, že pro začátek stačí. (smích)

Naši partneři: