Honza Kořínek

HAIR STUDIO HONZA KOŘÍNEK

00420 604 345 450

Sázavská 24, Praha 2

PETRA ŠULCOVÁ, senior hair stylist__________________________________________________________________

Proč ses rozhodla věnovat právě práci kadeřnice?

Já jsem vždycky věděla, že chci dělat něco rukama, kde můžu uplatnit svoji kreativitu. Mám ráda, když je výsledek mého snažení hned vidět. A to v našem oboru platí. Kadeřničina mě lákala, protože je to tvůrčí činnost. Byla to jasná volba. Stačí jen několik minut – a vy můžete člověka změnit, zkrášlit a když jsou klienti spokojení, tak to vždy potěší.

 

Co tě na tvé práci nejvíc baví? Co nejraději děláš?

Mám svou práci ráda. Baví mě. Dělám ji už půlku svého života. (smích) Mám ráda tu proměnu jako celek - od barvy, přes střih až po závěrečnou úpravu. Nemůžu říci, jestli mám něco radši. Myslím, že všechno má svoje.

 

Co ti tvoje práce přináší?

Uspokojení. Práce mě baví, je to můj koníček. Vlastně žádný jiný nemám (smích). Zároveň jsem díky své profesi v neustálém kontaktu s lidmi. Navíc jako matce dvou dětí mi o přináší i tak trochu odpočinek od běžných starostí i radostí. Jsem ráda mezi lidmi.

 

O čem si chtějí klientky nejčastěji povídat?

To je různé. O dětech, o práci, o rodině, o lásce a tak. Řešíme skoro všechno. Záleží to hodně na vztahu, který máme vybudovaný. Některé klientky ke mně chodí už několik let, a tak se známe velmi dobře, máme už nějakou společnou historii – tam jsou ty rozhovory rozhodně osobnější.

 

Na co se tě klientky nejčastěji ptají?

Řekla bych, že nejčastěji jsou to rady ohledně produktů, které by měly používat na své vlasy. Pak také řešíme to, co jim bude slušet. Ráda svým klientkám dopřeji servis a informace. Proto si myslím, že je potřeba se neustále vzdělávat, chodit na školení a být v obraze.

 

Jaký je tvůj nejoblíbenější / must have produkt v péči o vlasy, který sama používáš? Jak všeobecně pečuješ o své vlasy? Jakou tomu přikládáš důležitost?

Protože se odbarvuji a mám hodně světlou blond, moje vlasy potřebují hodně péče. A protože si myslím, že bychom mi kadeřnice měly mít krásné vlasy, snažím se jim věnovat. Teď objevuji kouzlo nové řady Extensioniste od Kérastase, mám ráda i olejíčky od této značky a občas také použiju Silver šampon od L´Oréal Professionnel, a to z toho důvodu, aby má blond byla opravdu studená. (smích)

 

 

Jaký produkt nejraději / nejčastěji používáš při své práci na vlasy klientek?

Snažím se všem klientkám vybírat péči na míru. Vše začíná už během mytí vlasů, takže šampony, masky a péče jsou vždy hodně individuální.  Při konečné úpravě vlasů často sáhnu po lehkém tužidle ve spreji PLI a pro finální styling jsem si oblíbila pudrový sprej SAVAGE PANACHE, protože dodá objem, strukturu ale vlasy jen lehce zafixuje.

 

 

Odkud nejčastěji čerpáš inspiraci pro svou práci?

Bude to možná znít divně, ale pro nejvíc inspirace čerpám od svých kolegů. Zatím jsem tolik nepodlehla trendu instagramu, facebooku a podobných stí. Jsem holt stará škola. (smích)

 

Co pro tebe znamená profesionální přístup? Jak by měla vypadat ideální návštěva kadeřnického salonu?

Klientka by si měla hlavně odpočinout a odnést si příjemný, pozitivní zážitek a nádherné vlasy. Od toho by se měla odvíjet celá návštěva.

 

Máš nějaký kadeřnický profesní vzor?

Konkrétně nikoho nemám, pro mě může být vzor každý kadeřník, který má svou práci rád a baví ho.

 

Co nejraději děláš ve volném čase? Co je pro tebe relax nebo zábava?

Poslední dobou nejraději relaxuju u knížky. Ale samozřejmě většinu času trávím se svou rodinou.

Naši partneři: