Honza Kořínek

HAIR STUDIO HONZA KOŘÍNEK

00420 604 345 450

Sázavská 24, Praha 2

LIBY MANDÁKOVÁ, senior hair stylist_________________________________________________________________

Liby - to není uplně tradiční jméno - jak si k němu přišla?

Jelikož mám asijské kořeny, nikdy jsem se se svým typicky českým jménem - Libuše - úplně nesžila. Proto raději používám zkrácenou variantu Liby, jak mi všichni říkají.

 

Proč ses rozhodla věnovat právě práci kadeřnice?

Vlastně mě k tomu přivedla moje mamka, která chtěla, abych ji dělala vlasy zadarmo. (smích) Mně se to zalíbilo a jsem ráda, že jsem se touto cestou vydala.

 

Co tě na tvé práci nejvíc baví? Co nejraději děláš?

Na kadeřničině mě nejvíce baví melíry. Je to klasická metoda, ale podle mě dobře udělaný melír vypadá prostě skvěle. A jsem ráda, že to tak vidí i Honza Kořínek, protože v tom se shodneme.

 

Máš nějaký kadeřnický profesní vzor?

Mým velkým vzorem je Guy Tang, který je proslulý svým uměním hlavně co se týče probarvování a barvení vlasů. Ráda sleduji hlavně jeho videa na youtube, je prostě skvělý.

 

Co ti tvoje práce přináší?

Radost! Radost klientky, která má nové krásné vlasy je pro mě prostě nejvíc a skvělou odměnou za odvedenou práci.

 

O čem si chtějí klientky nejčastěji povídat?

Asi o chlapech. (smích) Ne, probíráme obecně všechno ze života, nějaké aktuální dění a celkově jak se klientky mají a co je nového.

 

Na co se tě klientky nejčastěji ptají?

No přece, jak se mám a co dělám. (smích) Často se mnou řeší moje vlasy, protože já hodně střídám barvy, a tak je zajímají moje zkušenosti.

 

Jaký je tvůj nejoblíbenější / must have produkt v péči o vlasy, který sama používáš? Jak všeobecně pečuješ o své vlasy? Jakou tomu přikládáš důležitost?

Můj nejoblíbenější produkt je určitě dvousložkové sérum z řady RESISTANCE od Kérastase. To je za mě nejlepší a moje vlasy by bez něj nejspíš upadaly. (smích)

 

 

Jaký produkt nejraději / nejčastěji používáš při své práci na vlasy klientek?

Při své práci ráda používám PLI z řady Tecni Art. Podle mě se hodí na všechny typy vlasů a skvěle podpoří závěrečný styling.

 

 

Odkud nejčastěji čerpáš inspiraci pro svou práci?

Nejčastěji čerpám inspiraci z instagramu, kde najdu vše pohromadě od klasikých střihů až po nejmodernější trendy.

 

Co pro tebe znamená profesionální přístup? Jak by měla vypadat ideální návštěva kadeřnického salonu?

Baru to tak, že zákazník neplatí jen za hezké vlasy, ale platí za čas kadeřníka, který by se mu měl během návštěvy plně věnovat. Každý klient by měl odcházet spokojený a s dobrým pocitem, že si užil svou chvíli v salonu.

 

Co nejraději děláš ve volném čase? Co je pro tebe relax nebo zábava?

Nejradši trávím čas se svojí rodinou nebo přítelem. Chodíme na procházky, jdeme někam za kulturou nebo si jen tak povídáme a flákáme se. (smích) U toho si odpočinu stejně nejlépe.

Naši partneři: