Honza Kořínek

HAIR STUDIO HONZA KOŘÍNEK

00420 604 345 450

Sázavská 24, Praha 2

HONZA KOŘÍNEK, master hair stylist_____________________________________________________________

Je to už více než pět let, co sis otevřel vlastní kadeřnictví. Jaké jsou to pocity?

Jednoznačně vnímám nejvíc to, jak ten čas hrozně rychle letí. Přijde mi to jako včera, když jsme u nás přivítali první klienty. A najednou jsme oslavili půlkulatiny a já mám pocit, že to bylo opravdu nedávno. Pak mám pocity štěstí, splněného snu a také zodpovědnosti. Vím, že nás toho čeká opravdu hodně a vím, kolik práce to je. Mluvím v množném čísle záměrně, protože Hair studio Honza Kořínek sice nese moje jméno, ale rozhodně bych to sám nezvládl, a tak si moc vážím toho, že na to nejsem sám a že se nám daří.

 

Jaké to je pracovat se svým životním partnerem?

Náročné. (smích) Honza je dost akční, plánuje, vymýšlí a pak také realizuje. Což je někdy opravdu dost náročné. Ale už jsem si na to zvykl a vlastně bych se asi cítil dost nesvůj, kdyby se něco nedělo. (smích) Ale jsem si naprosto vědom toho, že já bych to sám určitě nezvládnul, myslím, že se nám opravdu dobře, a ťukám na zuby, podařilo skloubit to, co oba umíme.

 

Máš nějaká další přání?

Přál bych si mít hezkou chatičku, kde budeme moci odpočívat a relaxovat a samozřejmě si moc přeji, aby se nám dál dařilo tak, jako doposud a možná ještě trochu lépe. (smích) A nejen pro mne ale i pro všechny mé blízké si přeji, ať nám slouží zdraví, protože bez něj nedokážeme nikdo nic.

 

Co nejraději děláš ve volném čase? Co je pro tebe relax nebo zábava?

Když nejsem v práci, tak preferuji odpočinek. Někdy i půl dne prospím, protože potřebuji nabrat síly a přiznám se, že energii hodně potřebuji. Takže se rád vyspím, dojdu si na dobré jídlo, trávím čas se svým manželem, rodinou a přáteli.  Vlastně když můžu, jsem rád, že nic nedělám (smích).

 

Jaký je tvůj nejoblíbenější / must have produkt v péči o vlasy, který sám používáš? Jak všeobecně pečuješ o své vlasy? Jakou tomu přikládáš důležitost?

(smích) Vzhledem k mému bujnému porostu to asi budou šampony Kérastase na citlivou pokožku, protože nic jiného nepoužívám. Ale o to více se s láskou zaměřuji na vlasy svých klientek.

 

Jaký produkt nejraději / nejčastěji používáš při své práci na vlasy klientek?

Vše je jeden velký balíček a začíná to už u kvalitního a profesionálního barvicího systému, ten máme v našem salonu od L´Oréal Professionnel a jsme moc spokojeni.  Pokračujeme přes mytí vlasů, rád používám všechny produkty od Kérastase a následuje styling, kde mám své top produkty. Jsou to lehké tužidlo ve spreji PLI, termoochrana v různých krémech nebo olejích ELIXÍR ULITIME, pro dodání objemu rád používám SUPERDUST, SAVAGE PANACHE a také rád používám lak na vlasy AIR FIX.

 

Odkud nejčastěji čerpáš inspiraci pro svou práci?

To je různé, pro práci na saloně to bývají různá školení a další vzdělávání, ale i cestování, sociální sítě jako je facebook, instagram, pinterest. Sleduji ale i své zahraniční kolegy. Dvakrát do roka létám do Paříže na předvedení novinek v rámci HCF, kterého jsme členem už třetím rokem. Pokud hledám inspiraci na různé kolekce, které pravidelně chystáme, tak to bývá dost i týmová práce, vize a myšlenka je společná, výkon na place je pak na mě. (smích)

 

 

Proč ses rozhodl věnovat právě kadeřnické profesi?

Ke kadeřničině mě vlastně dostala moje maminka, která mi navrhla, abych to zkusil. Mě to přišlo jako hezké povolání a jsem rád, že jsem se pro to rozhodl. Původně jsem chtěl jít studovat něco, abych našel uplatnění v sociální sféře, ale mamka mě přesvědčila a během studií se vlasy staly mojí vášní. A před několika lety jsem se rozhodl jít vlastní cestou a mít svůj vlastní salon a díky skvělým lidem okolo mne se to podařilo. Můj sen se stal skutečností. I kdy musím říct, že je to někdy opravdu náročné a některé věci jsem si představoval snazší a jednodušší. (smích)

 

Co tě na kadeřnické profesi nejvíc baví? Co nejraději děláš?

Nejvíc mě baví ten pocit, že můžu lidem zpříjemnit jejich den, nebo týden, někomu možná i měsíc nebo dokonce déle. Baví mě kreativita a různorodost naší práce, jak klasická práce na salonu, tak i různá natáčení a focení. Jinak konkrétně nejradši střihám mikáda a češu společenské účesy nebo něco netradičního na focení.

 

Co ti tvoje práce přináší?

Řekl bych spoustu zážitků. (smích) Díky své práci potkávám různé lidi, osobnosti, lékaře, umělce, a to je pro mne také kolikrát zajímavé. Navíc mám to štěstí, že moje práce je i moje vášeň a radost. Baví mě to. Nejvíc pro mě znamená, když klientka odchází spokojená a užila si to tady s námi. Někdy je vlastně v práci i docela zábava, a to mi vyhovuje. Ale často mi také přináší bolest zad, nějaké to střihnutí, trochu stresu a odpovědnost – nejen za krásné vlasy našich klientek, ale i za naše zaměstnance a různé projekty.

 

O čem si chtějí klientky nejčastěji povídat?

To je různé. Hodně záleží, jak dlouho ke mně klientka chodí. Ty novější si chtějí se mnou povídat o vlasech, o produktech a různých novinkách z oboru. Jsou ale klientky, o které se starám už třeba i 15 let a nimi mám vztah samozřejmě bližší a podstatně důvěrnější. Bavíme se tak i o soukromí a nejrůznějších tématech - o vztazích, rodině, dětech, pejscích, kočičkách, bydlení, vaření, cestování a tak různě. S jinými klientkami už nás pojí i kamarádství a přátelství, takže témat k hovoru máme hodně.  Kromě sportu a politiky se snažím bavit o všem – tomuhle totiž ani jednomu moc nerozumím. (smích)

 

Na co se tě klientky nejčastěji ptají?

Klientky by nejraději chtěly střih, o který se nemusí starat, a tak se mě ptají, jak to uděláme. (smích)

 

Co pro tebe znamená profesionální přístup? Jak by měla vypadat ideální návštěva kadeřnického salonu?

Chtěl bych, aby pro každou moji klientku, a to bez rozdílu, byla návštěva salonu zážitek v příjemné atmosféře. Pro nás je to tak trochu rutina, ale některé klientky k nám chodí jednou za měsíc, dva nebo tři a já to tedy beru tak, že celá návštěva by pro ně měla být jako co nejhezčí zážitek. Samozřejmostí je profesionalita, preciznost, odbornost a znalost oboru, to je jasné – to beru jako automatiku. Snažíme se u nás tu rodinnou atmosféru udržet, děláme dobré kafíčko, na Vánoce pečeme cukroví, rozdáváme dárky, máme na salonu „sladký bar“, chystáme další a další drobnosti.

 

Máš nějaký kadeřnický profesní vzor?

To je jasné, myslím, že každý kadeřník někde čerpá inspiraci a někdo se někomu líbí víc a někdo míň. (smích)  Takže  i já vzor samozřejmě mám. Za české kadeřníky je to například Petra Měchurová, baví mě její odvaha, otevřenost a uznávám její velké úspěchy v zahraniční, ze Slovenska je to Renata Márová – miluju její střihy a pohled na kadeřnickou profesi jako umění – navíc je to skvělý člověk. Už od mladí mám rád Polku, která se prosadila ve Francii a následně celém světě - Laetitia Guenaou, kterou vídám i v rámci představení trendů HCF a tam jsem si oblíbil i kadeřníka Christophe Gaillet.

Naši partneři: