Honza Kořínek

_____________________________________________________________ANNA VEJVODOVÁ, senior hair stylist

Už podruhé si v rámci oslav narozenin salonu vystupovala a zpívala. Je to asi tvůj velký koníček?

Ano, ale trochu se před klienty stydím, takže zpívat tady u nás na salonu je pro mne vždy docelastres. Ale zpívaní se věnuju ráda, když to jde tak i vystupuji s přáteli a mohla jsem zpívat i muzikálu, měl sice jen pár opakování, ale o to víc mě to bavilo a užila jsem si to. Je to zase úplně něco jiného než kadeřničina

 

Co nejraději děláš ve volném čase, kromě zpívání. Co je pro tebe relax nebo zábava?

Věnovala jsem se krasobruslení, takže když můžu, ráda si jdu zabruslit. Jinak trávím volný čas s přáteli a rodinou, jdu do kina, na kafíčko a tak. (smích)


Jaký je tvůj nejoblíbenější / must have produkt v péči o vlasy, který sama používáš? Jak všeobecně pečuješ o své vlasy? Jakou tomu přikládáš důležitost?

Mám ráda produkty Kérastase a speciálně masky a péče, po kterých jsou vlasy uhlazené a vyživené. Ten pocit si vyloženě užívám. Vždy používám olej, sérum nebo krém před foukáním. Chci, aby moje vlasy vypadaly vždy zdravě.

 

Jaký produkt nejraději / nejčastěji používáš při své práci na vlasy klientek?

Nejčastěji používám určitě lak a různé pudrové produkty. Například SAVAGE PANACHE, PLI a pak mám ráda řadu DUAL STYLERS.


Odkud nejčastěji čerpáš inspiraci pro svou práci?

Hodně sleduju instagram, pinterest a různé kadeřnické časopisy. Ale ráda koukám i po běžných lidech na ulici, hlavně v zahraničí, a sleduju, co nosí. Vidím inspiraci skoro všude kolem sebe.

 

Proč ses rozhodla věnovat právě tvé práci?

Od dětství jsem chtěla být kadeřnice a nikdy nic jiného, pořád jsem česala mamku i kamarádky. Ve škole jsem vždycky malovala šampony a hřebeny, když se nás ptali, co bychom chtěli dělat. (smích) Takže můžu říct, že se mi můj sen splnil.

 

Co tě na tvé práci nejvíc baví? Co nejraději děláš?

Baví mě všechno, ale nejvíc si užívám různé střihy a prosvětlování. Ale mám ráda i tu různorodost a jsem ráda, když se dostanu i mimo běžné pracovní prostředí. Tady v Hair studio Honza Kořínek je to někdy opravdu hodně pestré. (smích) Vlastně by mě nikdy ani nenapadlo, že budu točit různá videa a předávat rady ostatním lidem. Baví mě tyhle naše projekty a jsem ráda za důvěru, kterou jsem od Honzů dostala. Například za projektem STREET MODELKY jsem stala téměř sama a bavilo mě to. Beru to jako výzvy, kterých se trochu bojím, ale když mne někdo popostrčí, tak to dám.

 

Co ti tvoje práce přináší?

Ráda komunikuju s lidmi, takže jsem ráda, že mi to moje práce umožňuje. A zároveň i to, že pracuju v kolektivu, kde se od sebe navzájem můžeme něco naučit a chodit na různá školení. Často jsem postavena před nové výzvy a TO mě také baví. Líbilo se mi i na školeních v Paříži, kde jsem byla společně s Honzou Kořínkem čerpat inspirace a učit se novým trendům.

 

O čem si chtějí klientky nejčastěji povídat?

Bavíme se v podstatě o všem. O tom, co se zrovna děje a nějakém aktuálním dění. Hodně se bavíme i o vlasech a produktech. O soukromí se zase tolik nebavím, mám totiž pocit, že vlastně nemám moc co vyprávět, i když mi kolegové říkají, že to není pravda. (smích)

 

Na co se tě klientky nejčastěji ptají?

Tak to asi bude: „Vám zase vyrostly vlasy, Aničko, že jo?” (smích)

 

Co pro tebe znamená profesionální přístup? Jak by měla vypadat ideální návštěva kadeřnického salonu?

Myslím, že je velice důležitá komunikace mezi kadeřníkem a klientkou, aby bylo vše jasné, abychom se dobře s klienty pochopili. Snažím se udělat kvalitní konzultaci a diagnostiku vlasů.  Ale samozřejmě záleží na všem od přivítání až po rozloučení, jde o celkový zážitek.

 

Máš nějaký kadeřnický profesní vzor?

Nemám jen jednoho top kadeřníka, sleduji jich víc. Mám ráda různorodost.  Ale hodně inspirace čerpám i od našeho Honzy Kořínka – dá se říci, že on je také pro mne vzorem.

 

Jaký byl tvůj největší pracovní úspěch?

Řekla bych, že jsou to různé soutěže. V roce 2017 jsem postoupila do semifinále kadeřnické soutěže AICHI a letos (2018) jsem se ve finále této soutěže umístila na třetím místě a navíc se mi podařilo dostat i mezi finálovou dvanáctku soutěže L´ORÉAL STYL &COLOR TROPHY 2018. Za to jsem opravdu ráda.

Naši partneři: