RYCHLÝ KONTAKT

HAIR STUDIO HONZA KOŘÍNEK

00420 604 345 450

Sázavská 24, Praha 2

_________________________________________________________________NELA MATÝSKOVÁ, senior hair stylist

Tvoje kariéra se započala na severní Moravě – pak ale přišel zlom a rozhodla ses přestěhovat do Prahy… Proč?

Bylo to léto 2016, pořád jsem o Praze mluvila až mi teta řekla: „Tak to zkus, za zkoušku nic nedáš.” a já to udělala. Napsala jsem životopis a do měsíce měla sbalený kufr. Měla jsem pocit, že se nikam neposouvám a stojím na místě, to byl ten důvod. Praha vám nedovolí stát na místě. (smích)

Jak by si porovnala práci tady v Praze a v Opavě, kde si žila?

V Opavě to bylo celkově klidnější, lidé nikam nepospíchají a nic vás nestresuje. V Praze se mi to otočilo o 180 stupňů a první rok jsem se spíše soustředila na to, jak správně komunikovat s lidmi.

Jaké byly ty začátky? Nové město, neznámé prostředí, zcela jiný životní styl..

Nejhorší. (smích) Přirovnávám to k rybce, která z malého rybníka připlula do oceánu. Najednou spadnete na dno. Ale když se na to dívám zpětně, tak jsem za to ráda, naučilo mě to hrozně moc.

Sama se hodně věnuješ Instagramu – je to práce nebo koníček?

Tak trochu obojí, když jsem začala sama pracovat, žádný Instagram nebyl, jen Facebook. Začala jsem fotit své práce, které jsem pak zveřejňovala, aby se o mě lidi dozvěděli. A tak, jak už to bývá, jsem se s příchodem Instagramu jsem se začala zaměřovat i na něj. Ale stejně nejlepší reklama jsou spokojené klientky. (smích)

Nela v pěti slovech?

*vlasy *úsměv *tanec *víno *hudba 

Proč ses rozhodla věnovat právě práci kadeřnice?

Já odmalička věděla, že to bude moje poslání.  Možná to ve mě vyvolala Mamka, protože když jsem byla ve školce ostříhala mě strojkem, údajně jsem si sama ostříhala ofinu. Já tedy dodneška věřím, že tak hrozné to být nemohlo. (smích)

Co tě na tvé práci nejvíc baví? Co nejraději děláš?

Baví mě dělat krásné vlasy na míru každé klientce! Já mám pak obrovskou radost, když je to “přesně to, co si představovaly”. Vždy se u konzultace snažím vcítit, jaké jsou jejich potřeby.

Máš nějaký kadeřnický profesní vzor?

Mám jich dost. Byla jsem v Londýně a  tam se mi povedlo je skoro všechny potkat! Patří mezi ně Patrick Cameron, Hilton Sophia, Mounir, Sharon Blain, Larisa Love a tak bych mohla pokračovat donekonečna.

Co ti tvoje práce přináší?

Dělám, co miluji a nemusím tomu říkat práce. To je asi nejvíc.

O čem si chtějí klientky nejčastěji povídat?

Někdy dokážeme probrat celý život, někdy jen sedí a tiše relaxují. Většinou to jsou pozitivní témata. Já mluvím jen když mám co říct. Jinak naslouchám.

Na co se tě klientky nejčastěji ptají?

Jak se mám a jak se mi daří, s některými klientkami se vidíme i jednou za půl roku, tak si to pak všechno vyprávíme. Někdy je musím zastavit a zeptat se na ty vlasy. (smích)

Jaký produkt nejraději a nebo nejčastěji používáš při své práci na vlasy klientek?

Před foukáním jsou to různé THERMIQUE (ochranné krémy) od Kérastase a kombinuji je s PLI, což je tužidlo na vlasy ve spreji a nebo termoochranou CONSTRUCTOR od L´Oréal Professionnel. Na kratší vlasy jsem si teď oblíbila pudr SUPER DUST, který dodá texturu a drží tvar.

Co pro tebe znamená profesionální přístup? A jak by měla vypadat ideální návštěva kadeřnického salonu?

Perfektní servis, konzultace, průběh a samozřejmě výsledek. Klientka by měla odcházet s úsměvem na tváří a dívat se do každé prosklené vitríny, kterou po cestě uvidí.

Naši partneři: