RYCHLÝ KONTAKT

Hair studio Honza Kořínek

273 132 131, 604 345 450

Sázavská 24, Praha 2

Andrea Pavlíčková

Tobě se daří kloubit mateřství a práci, jak se to dá zvládnout?

I když je můj druhý syn ještě malý, snažím se to zvládat, do práce chodím už od jeho 4 měsíců. Samozřejmě postupně přidávám hodiny a dny, na začátku to bylo jen pár hodin, teď se snažím udržet dva až tři půldny v týdnu. Mám oporu ve svém manželovi a rodině. Ví, že je pro mne moje práce důležitá a že bych bez ní nedokázala žít, takže to respektují a pomáhají, jak jen to jde. A za to jsem jim vděčná.

 

Jak by ses popsala?

To nevím, ale tady o mě kolegové říkají, že jsem rychlá jako vítr. (smích) To mám asi od těch dětí, protože toho musím stihnout opravdu hodně, a tak není čas ztrácet čas. Jak já říkám „šubidubi tralala“ a je to. A taky si myslím, že jsem optimistka. Málo kdy mne potkáte se špatnou náladou. To už musí být.


Co nejraději děláš ve volném čase? Co je pro tebe relax nebo zábava?

Volný čas? Co to je? (smích) To s dvěma dětma moc neznám, zaberou většinu mého volného času. S rodinou nebo přáteli ráda jedu někam na pěkný výlet nebo vyrazím za zábavou, když je možnost.

 

Jaký je tvůj nejoblíbenější / must have produkt v péči o vlasy, který sama používáš? Jak všeobecně pečuješ o své vlasy? Jakou tomu přikládáš důležitost?

Často slýchám, že mám krásné vlasy. Jsem za to ráda, vždy mě to potěší. Myslím si, že takhle by to mělo být, že když to jde, tak by kadeřnice měla mít upravené a krásné vlasy.  Já mám nejraději olejíček od MYTHIC OIL, protože si vlasy myju každý den, takže je pro mě důležité je dobře vyživit. Navíc používám žehličku nebo kulmu, tak se snažím co možná nejvíce vlasy různými přípravky chránit před teplem.

 

Jaký produkt nejraději / nejčastěji používáš při své práci na vlasy klientek?

V práci máme spoustu různých stylingových přípravků. Mám oblíbenou celou řadu, ale samozřejmě některé jsou pro mě sázka na jistotu. Proto ráda například používám VOLUME LIFT na zvednutí vlasů od kořínků a nebo pro lehkou fixaci tužidlo ve spreji PLI.

 

Odkud nejčastěji čerpáš inspiraci pro svou práci?

Nejvíc inspirace čerpám z instagramu, kde můžu sledovat všechny svoje oblíbené profily zároveň. A když mě něco zaujme, tak si účes nebo způsob probarvování hledám na youtube a podle videa si pak na kamarádkách nové techniky zkouším. (smích)

 

Proč ses rozhodla věnovat právě této práci?

Já jsem odmalička věděla, že budu kadeřnice. Byl to můj sen. Sama sobě jsem jako dítě několikrát ustřihla ofinu, takže to bylo jasné (smích).

 

Co tě na tvé práci nejvíc baví? Co nejraději děláš?

Práce kadeřnice je mojí vášní a zároveň je i mým koníčkem. Baví mě jako celek. Asi nejvíc si užívám střihání a barvení dámských vlasů, kde je největší prostor se “vyřádit”. Ráda sleduji nové trendy v probarvování vlasů a pak je ráda přenáším i na vlasy svých klientek. A také ráda dělám společenské účesy, nebo účesy na focení. To je pro mne vždy taková příjemná změna z běžného pracovního stereotypu.

 

O čem si chtějí klientky nejčastěji povídat?

Řekla bych, že snad úplně o všem. Od vlasů až po počasí, rozebereme kde co. (smích) Mám ráda, když už nás vztah s klientkou má historii a my tak můžeme navazovat na naše povídání, nebo si spolu dát i kávu u nás na zahrádce.

 

Na co se tě klientky nejčastěji ptají?

Klientky se mě často ptají na různé tipy a triky ohledně závěrečného stylingu, například jak si správně vyfoukat vlasy, nebo jak vytvořit nějaký rychlý účes nebo také často, jak by si měly vlasy správně navlnit.

 

Co pro tebe znamená profesionální přístup? Jak by měla vypadat ideální návštěva kadeřnického salonu?

Myslím, že je důležitý každý okamžik od přivítání, usazení klientky až po moment, kdy odchází s krásnými vlasy.

 

Máš nějaký kadeřnický profesní vzor?

Velký vzor mám právě v našem Honzovi. Mám ráda jeho práci, jeho styl komunikace, hodně mi práce s ním dala.

Naši partneři: