RYCHLÝ KONTAKT

Hair studio Honza Kořínek

273 132 131, 604 345 450

Sázavská 24, Praha 2

Alžběta Pěkná

Pracuješ ve společnosti, jejíž hlavní náplní jsou vlasy. Jak ty se o vlasy staráš a jak jsou pro Tebe důležité?

Na svoje vlasy jsem dost háklivá. (smích) Mám ráda, když vypadají zdravě a leskle, takže nutností je pro mě vyživující šampon i péče a především olejíček MYTHIC OIL, který používám už několik let a nedám na něj dopustit.


Ty sama si s vlasy někdy experimentovala?

Experimentování s vlasy pro mě bylo doslova tabu, než jsem poznala Honzu a Honzu. Pak to začalo tím, že jsem si z dlouhých vlasů nechala ustřihnout long bob a později vystřídala všechny možné barvy od světlé hnědé až po platinovou blond nebo červenou. Nikdy bych odvahu ale nezískala, kdybych týmu v kadeřnictví nedůvěřovala na 100%.


Co zvládáš udělat sama se svými vlasy?

No, trochu se to stydím přiznat, ale můj stylingový vrchol je culík, který nosím většinu času. (smích)


Pracuješ jako backoffice manažerka – co všechno musíš umět?

Mám na starosti několik projektů a každý z nich je různý. To mě na tom baví. Můj den není nikdy stejný. Jednou řeším nějaké focení, jindy natáčení, někdy zase tabulky. (smích) Klienti mě ale mohou potkat i na recepci u nás v Hair studio Honza Kořínek. Je to opravdu hodně pestré. Řekla bych, že dělám pravou ruku oběma Honzům, někdy jsem více v kadeřnictví a jindy zase našem produkčním studiu.


Co všechno by měla umět správná produkční?

Správná produkční by určitě měla být flexibilní, odolná vůči stresu, svým způsobem kreativní a rozhodně mít pevné nervy. Ne vždy se vše daří podle plánu, takže je třeba být stále ve střehu a řešit věci za pohybu.


Měla si na starosti výrobu projektu STREET MODELKY. V čem byl výjimečný a co tě na něm nejvíc bavilo?

Projekt STREET MODELKY mě toho spoustu naučil, od organizace celého týmu až po řešení jednotlivých situací, které při natáčení vznikly. Téma módy a krásy je mému srdci blízké, takže mě to moc bavilo, navíc jsme měli super tým. Myslím, že příjemná atmosféra je cítit i ze samotných sestříhaných dílů a společně s originálním formátem z toho dělá super pořad.


Jak reagovali lidé, když vás viděli na ulici, jak fotíte?

Většina lidí se alespoň otočí, někdo se nestydí ani zastavit a zírat. (smích) Díky výraznému stylingu našich modelek, jsme vždycky byli středem pozornosti všech kolemjdoucích.


Mimo jiné do tvé činnosti spadá i Wedding agency Honza Kořínek. Proč by vlastně nevěsty měly využívat služeb profesionálů?

Svatební den by měl být jedním z nejkrásnějších v životě nevěsty a ženicha. Svatební koordinátor/ka se o to dokáže postarat, ať už je představa novomanželů jakákoliv. Určitě si tím ušetří spoustu stresu a řešení situací, které by v tak důležitý den řešit neměli.


Co všechno umíte zařídit?

Jak se to říká? Nemožné na počkání, zázraky do dvou dnů? (smích) Ne, určitě je možné zařídit skoro vždy všechno - záleží pouze na domluvě s dostatečným předstihem a ujištění se, zda nevěsta či ženich opravdu vědí, co chtějí a jak přesně má jejich velký den vypadat.


Jak je těžké koordinovat svatbu?

No nemusíme si nic nalhávat, je to pěkný stres. (smích) Člověk se musí soustředit na důležité, velké věci úplně stejně jako na ty nejmenší detaily, aby vše bylo přesně tak, jak má být.


Věnovala se i práci stylistky, v čem podle tebe dělají české ženy největší chybu?

Myslím, že spousta českých žen má zbytečně nízké sebevědomí, což se projevuje i ve stylu jejich oblékání. A zároveň si myslím, že velká spousta zapomíná na staré dobré pravidlo, že v jednoduchosti je krása.


Ty sama si na styl potrpíš? Máš nějaký konkrétní?

Móda byla odjakživa moji velkou zálibou, ale čím jsem starší, tím myslím méně podléhám trendům a držím se svého stylu. Což by vám teď kdokoliv, kdo mě zná, určitě vyvrátil. (smích) Miluju černou barvu, tenisky, velké zlaté hodinky a celkově upřednostňuju spíš pohodlné basic kousky.


Máš před sebou nějaké výzvy a cíle?

V nejbližší době mám před sebou jednu velkou výzvu, a to že mi bylo umožněno se přihlásit na kadeřnické kurzy. Mám z toho trochu strach a zároveň se moc těším, práce Honzy a holek v kadeřnictví mě vždycky fascinovala a teď tomu budu moct nakouknout trochu pod pokličku. Co bude dál se uvidí, třeba v sobě objevím nějaký skrytý kadeřnický talent. (smích)


A proč ses proto rozhodla?

Chci být flexibilní a někdy třeba pomoci i s prací na saloně. Jsou období, kdy se nám hodí všechny ruce, a tak bych ráda našemu Honzovi Kořínkovi chtěla ulevit a pomoc třeba s mytím vlasů, nebo aplikací přelivů a podobně.


Když nepracuješ, co děláš ve volném čase? Co tě baví?

Volný čas nejraději trávím s přáteli nebo rodinou. Ať už je to kino, večeře, sklenička vína, procházka nebo koncert, nejvíce si odpočinu ve společnosti lidí, které mám ráda.

Naši partneři: